widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2018-04-10

Oddziaływanie Kamieni Szlachetnych - AGAT

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Oddziaływanie Kamieni Szlachetnych - AGAT" przygotowanym przez naszego eksperta Laura Estera.

AGAT


INNE NAZWY, OKREŚLENIA TEGO MINERAŁU. AGAT WSTĘGOWY, AGAT MSZYSTY, AGAT KRAJOBRAZOWY, AGAT OBŁOKOWY, AGAT RUMOWY, AGAT BIAŁY I MLECZNY - ZWANY CHALCEDONEM, AGAT DENDRYCZNY, AGAT ORPHEUSZ ORAZ INNE OKAZY W ZALEŻNOŚCI OD UKSZTAŁTOWANIA W PRZYRODZIE.

GRUPA: Rodzina kwarców.
TWARDOŚĆ W SKALI MOHSA: 6,5 - 7.
CIĘŻAR WŁAŚCIWY: 2,6

KOLORY: Jasnobrązowy do ciemnobrązowego, beżowy, szary, szaroniebieski, czerwonawy, perłowy, często z białymi lub czarnymi smugami lub paskami. Agaty często zabarwiane są sztucznie na różne odcienie.

POSTAĆ I WYGLĄD: Agaty znajduje się w bryłach, które bywają narośnięte koncentrycznie wokół jednego punktu centralnego lub warstwowo wokół wielu punktów centralnych. Pocięty w cienkie plasterki jest przeświecający, w centralnym punkcie występuje niekiedy substancja krystaliczna.

WYSTĘPOWANIE: Niemcy (Idar-Oberstein), Brazylia, Urugwaj, Meksyk, USA, Indie Przedgangesowe.

Kolory agatu uosabiają niemal niewyczerpane bogactwo barw Ziemi, często uporządkowane w formy lub struktury, które przypominają krajobrazy lub ukryte warstwy skał.

Agat łączy naszą duszę z tymi wibracjami Ziemi, które pozwalają nam w samym centrum rozmaitych roszczeń i pokus dnia codziennego zachować stałość, pozostać wiernym sobie oraz wykazać odwagę i wytrwałość. Zapewnia równowagę i chroni wnętrze swego właściciela przed niechcianymi wpływami. Ponadto wzmacnia poczucie własnej godności oraz szacunek do własnego ciała. Wyostrza spojrzenie na ukryte duchowe emocje w nas samych oraz w innych ludziach.

Płytki agatowe z kryształowym obcym ciałem użyczają rosnącemu w nas życiu - zarówno " dziecku cielesnemu " jak i duchowemu - bezpieczeństwo i opiekę, tak że może się ono optymalnie rozwijać. Dają wiarę w nasze twórcze siły.

Wiele tradycyjnych przekazów przypisuje agatowi moc przyciągania spadków i darowizn oraz wskazywania ukrytych skarbów. Mężczyznom ma zapewnić przychylność kobiet. Ponoć obdarza także zdolnością różnicowania prawdziwych przyjaciół od fałszywych.

ZASTOSOWANIE LECZNICZE:
Z dawien dawna agatowi przypisywano rozmaite działania uzdrawiające. Ponieważ jego wibracje oddziałują wprost na ciało fizyczne, powinien być kładziony bezpośrednio na skórze.

Agat stosuje się dla wzmocnienia organów rozrodczych, a cenny jest zwłaszcza dla przyszłych matek, gdyż chroni rozwijające się życie oraz pozwala zaufać naturalnym procesom toczącym się w organizmie. W tym celu powinno się nosić płytkę agatową z krystalicznym wrostem. Polecamy umocowanie drugiej takiej płytki na oknie, tak by przeświecało przez nią delikatne światło. Obserwowanie tego przepięknego symbolu opieki może oddalić troski i obawy oraz umocnić nas w czułym zwróceniu się ku maleńkiej istocie w łonie matki. W razie zbyt skąpego wytwarzania pokarmu wskazane jest, by matka karmiąca nosiła biały agat na piersiach.

Już w średniowieczu używano agatu do łagodzenia infekcji połączonych z gorączką a także w przypadku epilepsji czy lunatyzmu. Święta Hildegarda z Bingen zalecała, by w celu uspokojenia i wzmocnienia serca kłaść na nim płytkę z agatu.

W nowoczesnej litoterapii agat znajduje ponadto zastosowanie w razie bólów głowy i schorzeń skóry. Również i tu najlepiej nadają się do terapii płytki agatowe, które nakłada się na chore miejsca. Odnosi się to także do ukąszeń przez owady i bólów różnego rodzaju.

PRZYPORZĄDKOWANIE ASTROLOGICZNE:
BYK, SKORPION.

AGAT MSZYSTY


GRUPA: Rodzina kwarców. Agat mszysty jest odmianą chalcedonu.
TWARDOŚĆ W SKALI MOHSA: 6,5-7
CIĘŻAR WŁAŚCIWY: 2,6

KOLOR: Bezbarwny do mlecznego ( niekiedy z niebieskawym blaskiem ), z zielonymi, rzadziej także brązowymi aż do czarnych włóknistymi inkluzjami.

POSTAĆ I WYGLĄD: Agat mszysty ma płaszczyzny o szklistym połysku aż do woskowego i jest zazwyczaj przeświecający. Charakterystyczne dla tego kamienia są inkluzje podobne do mchu i roślin. Składają się na nie subtelne włókna hornblendy ( rogowca ). W stanie naturalnym występuje w wypełnieniach szczelin skalnych.

WYSTĘPOWANIE: USA, Chiny, wschodnie i zachodnie Indie.

Ze swoimi włóknistymi inkluzjami, przypominającymi kształty i struktury roślin, agat mszysty pogłębia nasze zrozumienie procesów zachodzących w naturze. Pokazuje, że analogiczne zasady wzrostu i struktury dotyczą wszystkich płaszczyzn życia - od świata minerałów po człowieka. Tym samym wzmacnia nasz wewnętrzny związek z wszystkimi istotami, które wraz z nami zamieszkują planetę. Równocześnie uczy, że możemy napełnić się spokojem i siłą, jeśli zharmonizujemy się z procesami i zjawiskami przyrody.

Agat mszysty wykazuje szczególny związek ze światem roślin. Objawia nam, że nawet w najmniejszej roślinie ukryte jest jakieś przesłanie i siła; każda ma coś do powiedzenia i zaoferowania, jeśli tylko otworzymy się na nie i dopuścimy do siebie ich wibracje.

Agat mszysty daje świadomość, że jesteśmy członkami ogromnej rodziny najróżniejszych istot. Każdy członek tej rodziny zajmuje właściwe dla siebie miejsce i wypełnia określone zadanie, przyczyniając się w ten sposób do harmonijnego współbrzmienia wspaniałego wszechświata. Równocześnie agat mszysty budzi uczucie odpowiedzialności w stosunku do naszego "młodszego rodzeństwa" na Ziemi. Żąda od nas, byśmy obchodzili się z nim we właściwy sposób, we wzajemnej wymianie zdolności i sił, która sprzyja wspólnemu rozwojowi, oraz byśmy traktowali je zawsze z miłością i szacunkiem.

Uczulając nas na ukryte prawidłowości natury i łącząc z ich energiami, agat mszysty potęguje naszą witalność, obdarza nas wewnętrzną równowagą, harmonią i spokojnym panowaniem nad sobą.

Nic też dziwnego, że akurat ten kamień cieszył się u Indian szczególnie wysokim uznaniem.

ZASTOSOWANIE LECZNICZE:
Agat mszysty warto nosić przy sobie w stanach osłabienia, spowodowanych nienaturalnym trybem życia. Pragnąc zaś świadomie połączyć się z energiami roślin i zwierząt, by czerpać stamtąd nowe siły, powinniśmy brać ze sobą spory agat, wybierając się na "łono natury".

Ponadto agat mszysty wywiera harmonizujący skutek w stanach wewnętrznego niepokoju. Może być wówczas noszony w postaci korali lub większego wisiorka na sercu. Szczególnie dobrze nadaje się też do roli kamienia-maskotki, którą można trzymać w dłoni.

PRZYPORZĄDKOWANIE ASTROLOGICZNE:
BYK, BLIŻNIĘTA ( według tradycji indiańskiej ).


Wróżbitka Laura Estera Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
WITAM PAŃSTWA SERDECZNIE I ZAPRASZAM NA PROGNOZOWANIE PRZYSZŁOŚCI KARTAMI TAROT, ANIELSKA KABAŁA, RUNY, KARTY ANIELSKIE !!!... TERAZ JESTEM DOSTĘPNA !!!...
Zadzwoń na
708 788 228708 788 228 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 224 179 7980048 224 179 798 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji