widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2018-09-06

Dzwonki wietrzne - Zaphir

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Dzwonki wietrzne - Zaphir" .Muzyka ma ogromny wpływ na nasze emocje i samopoczucie. Często bagatelizujemy jej działanie, uważając je za mało istotne. Jednak cały czas coś słyszymy, nawet podświadomie. To wszystko ma na nas wpływ. Niektóre dźwięki mogą pomóc nam się zrelaksować, uspokoić i rozluźnić. Mogą usprawniać nasz system krążenia, oddechowy, nerwowy i pokarmowy. Potrafią złagodzić ból. Dzięki określonym dźwiękom możemy przejść na wyższy poziom świadomości i odnaleźć równowagę między umysłem i ciałem. Jeżeli nie wierzysz, że muzyka ma taki wpływ na Ciebie, to zrób małe ćwiczenie. Najpierw puść dźwięki ciężkie i nieprzyjemne dla ucha. Niech będą to rozwalane garnki, dźwięki budowy lub krzyki. Jak się wtedy czujesz? Następnie puść coś przyjemnego - dźwięk lasu, wody czy też dzwonków wietrznych. Czujesz różnicę?

Rola dźwięku w feng shui jest bardzo duża. Urządzenia, które wydają dźwięki są używane jako narzędzia do pracy nad energią. Pozwalają zmienić strumień energii, a także uregulować jej przepływanie. Jednym z takich urządzeń jest dzwonek wietrzny. W pomieszczeniach, w których znajdują się dzwonki wietrzne panuje ład spokój i szczęście. Zamieniają negatywne emocje w pozytywne. Pomagają one także odprężyć zarówno umysł i ciało.

Dzwonki wietrzne najczęściej umieszczane są przed wejściem do domu lub bezpośrednio w drzwiach. Poruszane wiatrem wydają piękne, a zarazem różnorodne dźwięki. Dzięki umieszczeniu ich przy wejściu do domu lub pokoju słychać ich melodię jak otwierają się drzwi. Stają się po pierwsze sygnałem, że ktoś jest obok i właśnie wchodzi, a po drugie są swoistą bramą dźwiękową symbolizującą, że właśnie przechodzimy z jednego miejsca do drugiego. Dzwonki te umieszczane przy drzwiach chronią także osoby znajdujące się w pomieszczeniu przed złą energią. Najzwyczajniej nie pozwalają jej się przedostać.

Dzwonki wietrzne nazywane "Zaphir", to instrumenty wykonane ręcznie z dbałością o najmniejsze szczegóły. Pochodzą one z podnóży Pirenejów i do teraz są tam wykonywane. Ich dźwięk jest delikatny i uspokajający. Łagodzą dysharmonie, regulują przepływ energii i ułatwiają wejście w stan medytacji. Wyróżnia się pięć głównych brzmień tych dzwonków: Twilight, Sufi, Sunray, Blue Moon oraz Crystalide. Wydawane przez nie dźwięki są tak piękne, że ciężko przejść obok bez słuchania ich. Można śmiało powiedzieć, że ich brzmienie niezwykle przyciąga, działa na zmysły i przenosi nas do innego świata!

Zaphir powinien być wykonany z naturalnych surowców. Są to najczęściej sprasowane, długie włókna celulozy. W jego wnętrzu znajduje się osiem prętów z metalu, które są przylutowane do tuby. Jest jeszcze "serce" tego instrumentu. Jest nim szklane kółko. W momencie, gdy się ono przemieszcza wydawane są charakterystyczne dźwięki. Zaphir występuje w dwudziestu kolorach.

Zaphir jest dzwonkiem wietrznym wobec czego można pozwolić, aby to właśnie wiatr był dyrygentem. Wówczas musimy tylko słuchać, choć jest to tak przyjemne i relaksujące, że nikt na to nie będzie narzekał. Jeżeli jednak chcemy sami stworzyć melodie, to można go używać w sposób aktywny. Wystarczy wziąć go w ręce i poruszać nim tak, żeby poruszało się szklane kółko znajdujące się w środku. Dźwięk zależy w tym wypadku od nas. Takie bawienie się dźwiękiem daje ukojenie i odnalezienie spokoju. Szczególnie polecane jest po ciężkim dniu - jako moment relaksu dla siebie.

Dzwonki Zaphir można śmiało wykorzystywać w muzykoterapii i medytacji. Ich piękne i łagodne dźwięki przywołują uczucie spokoju, szczęścia i radości. Pomagają osiągnąć duchową równowagę i harmonię pomiędzy ciałem i duchem. Dodają także energii i chęci działania, są takim pstryczkiem do działania. Wprowadzają nas w inny świat, gdzie panuje piękno i spokój. Poprzez te dźwięki karmimy swoją duszę. Nawet podświadomie słyszane działają. Dobrze jak są gdzieś obok nas.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji