widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2018-11-28

Andrzejki

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Andrzejki" przygotowanym przez naszego eksperta Agis.Skąd wziął się ów parton i co o nim wiemy?

Św. Andrzej - brat św. Piotra i uczeń Jana Chrzciciela. Święty Andrzej był rybakiem z Galilei i jednym z 12 apostołów. Za swoją działalność został, jak głosi historia, ukrzyżowany przez Rzymian w południowej Grecji właśnie 30 listopada roku 70.
Data ta do dnia dzisiejszego obchodzona jest w magiczny sposób od wielu już pokoleń.

To patron podróżujących i zakochanych dlatego też przypisuje się tej dacie niezwykłe, magiczne znaczenie.

Ponieważ św. Andrzej stał się partonem podróżnych oraz zakochanych, ludzie świętują ten dzień i wróżą sobie w różnych formach właśnie w wigilię poprzedzającą święto. Po śmierci Jezusa był głównym głosicielem ewangelii w Azji Mniejszej i Grecji. Według tradycji Kościoła konstantynopolitańskiego był również pierwszym biskupem greckiej kolonii w Bizancjum.

Później, dzięki przewiezionym relikwiom stał się partonem Szkocji, gdzie do dzisiejszego dnia obchodzi się to święto jako święto narodowe. Jest również patronem Rosji i Grecji.

W dawniejszych czasach dzień ten zarezerwowany był dla osób stanu wolnego, w szczególności kobietom niezamężnym. Był to niezwykły czas dla panien, dla których priorytetem było wyjście za mąż, im w miarę wcześniejsze tym lepiej. Nie dziwi więc fakt tak pieczołowitego praktykowania magicznych wierzeń i wróżb.

Dziś nie ma już owego rozróżnienia, forma również uległa zmianie na bardziej zabawową, z której korzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Mimo to często zabawowy charakter przyjmuje formę chęci zajrzenia w przyszłość oraz nadziei na spełnienie pozytywnych wizji na przyszłość.
To również jedyny dzień w roku gdzie ludzie, nawet ci nie wierzący w przepowiednie, z chęcią odkładają na bok swe poglądy i sami z ciekawością zaglądają, co może los mieć dla nich ciekawego w uczuciach.

Dawniej dziewczęta modliły się do patrona, a dzień ten zazwyczaj był dniem postnym. Gdy we śnie objawiła się postać przyszłego męża, mogło to oznaczać, że zamążpójście może być dość szybkie.

Najbardziej znaną i chyba popularną wróżbą andrzejkowa jest lanie wosku przez dziurkę od klucza do zimnej wody. Można było odczytywać po kształcie różne znaki na przyszłość i odpowiednio je interpretować. Wielu wierzy, że wróżby wykonane tego dnia mają w sobie spełniającą moc.
Również układanie butów mogło pokazać, która z dziewcząt najszybciej uwolni się od stanu panieńskiego.

Andrzejki są też ostatnim dniem przed adwentem więc i okazją do spotkań i zabaw.
Jednym z przesądów był taki, że sklepy, które mają wystrój świąteczny jeszcze przed dniem św. Andrzeja, zarabiają dużo mniej, nawet do samego końca roku. Dziś już chyba to nie jest aktualne.

Wielu z nas marzy o idealnej miłości, spełnieniu w związku, o poczuciu bycia ważnym dla drugiej osoby i ten dzień jest szansą na to by mieć ów wgląd w swoją przyszłość. Patron zakochanych pomaga gdy zwracamy się do niego z bezpośrednią modlitwą lub prośbą o znalezienie tej jedynej, ukochanej osoby.Z czego warto korzystać?
Wgląd w przyszłość to najlepsza forma dla tych, którzy od dłuższego już czasu poszukują spełnienia w miłości.

Wróżby w wigilię św. Andrzeja mają ponoć szczególne znaczenie i swoją moc. Parton wspiera tych, którzy pragną kochać i być kochanymi.

Można uzyskać odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, nakierować siebie co zrobić by taka osobę do siebie zaprosić, jak odblokować swoje serce na miłość.
Można, oprócz tradycyjnych wróżb zamówić specjalny skrypt czy rytuał przeznaczony tylko do użytku osobistego by zmienić energię u osób zamkniętych wewnętrznie, dla tych , które pragną a przyciągają zawsze nie takie osoby jakie by chciały oraz dla tych, którzy myślą o założeniu rodziny i umacnianiu jej w trwałości.

Wieczór wigilii św. Andrzeja to wieczór magiczny, atmosfera niezwykła, wprowadzająca nieco w kurtynę nadziei na przyszłą, korzystną zmianę. Cieszmy się nim i bierzmy co najlepsze dla siebie a św Andrzej, parton będzie sprzyjał tego dnia szczególnie.

Zabawa i miła atmosfera, kontakt z ludźmi sam w sobie jest już magiczny i otwiera nasze serca na coraz lepsze energie a gdy potrafimy to w sobie utrzymać z pewnością będziemy się cieszyć z życia.


NIEDOSTĘPNY
Zadzwoń na
708 688 529708 688 529 4.26 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 224 179 7090048 224 179 709 3.69 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Anielska pomoc _ Cudowne wsparcie

Teraz jest wyjątkowy czas, kiedy Twoje szczere modlitwy zostaną wysłuchane. Pan Bóg i Aniołowie czuwają nad Tobą . Zawsze. Teraz to odczujesz. Może poprze cud uzdrowienia, może przez cudowną przemianę, Boską interwencję. Zaufaj. W każdych okolicznościach. Miej też wiarę w Twoje myśli. Teraz mogą być natchnione, tak mówią do Ciebie Aniołowie. Jeżeli czujesz, uwierz i zaakceptuj. Tak teraz pojmiesz to co było, to co jest i to co będzie. Tamita _ Tajemnica i Wiedza Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji