Archanioł Michał - kim jest, komu pomoże i w jakiej sprawie się do Niego zwrócić?

Archanioł Michał - kim jest, komu pomoże i w jakiej sprawie się do Niego zwrócić?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt. "Archanioł Michał - kim jest, komu pomoże i w jakiej sprawie się do Niego zwrócić?".Archanioł Michał należy do Chóru Archaniołów, czyli najwyższych rangą Aniołów. Każdy z Nich odpowiedzialny jest za innego rodzaju pomoc, którą zsyła ludziom, a Archanioł Michał za swoją misję ma przede wszystkim ochronę i zapewnienie człowiekowi bezpieczeństwa.

Archanioł Michał był czczony już od wielu stuleci, nie tylko przez Chrześcijan, lecz także Celtów i Egipcjan. Jest patronem policjantów, żołnierzy i małych dzieci, a także pielgrzymów oraz jednostek powietrzno-desantowych. Jego imię oznacza ,,Któż, jak Bóg", a Archanioł ten stoi na straży Boskiej sprawiedliwości. Jest On bardzo czuły na krzywdę innych, dlatego nigdy nie odmówi pomocy w sytuacji, gdy człowiekowi dzieje się krzywda i jest niesłusznie oskarżany lub niesprawiedliwie traktowany. Jego typowym atrybutem jest miecz, będący symbolem obrony i odcinania złych sił. Często przedstawiany jako skrzydlaty wojownik, w starożytnym stroju wojennym, z długimi blond włosami. Jego święto obchodzone jest - przez niektóre wyznania - dnia 29 września.

Archanioł Michał przewodzi Aniołom Niebieskiego Promienia oraz Aniołom Domu Słońca. Warto wezwać Archanioła Michała w każdej sytuacji, w której nie czujemy się bezpieczni, niezależnie od tego czy nasze obawy dotyczą sfery materialnej, czy też bardziej duchowej. Archanioł Michał każdy problem rozwiązuje za pomocą ochrony, czyli jeśli np. martwimy się o naszą pracę, ochroni naszą pozycję i uczyni ją stabilną, bezpieczną, a także zadba o to, abyśmy nie padli ofiarami fałszu lub pomówień. Archanioł Michał, reagując na nasze prośby i modlitwy, wstawia się za nami u samego Boga. Jest niczym świetlisty wojownik i pomaga nam również w realizacji ważnych dla nas zadań, celów i życiowych misji. Wspiera nas w tym, aby nasze plany doszły do skutku, dodając odwagi do przeprowadzania zmian, które czyni bardziej bezpiecznymi.

Jego anielska energia jest koloru niebieskiego i ma silne działanie ochronne. Przeciwdziała atakom energetycznym, więc w sytuacji, kiedy czujemy się atakowani przez jakąś osobę lub podejrzewamy, że życzy nam źle, jak najbardziej można się zwrócić do Archanioła Michała, a On z pewnością nie odmówi nam pomocy. Sprawdzi się to równie dobrze przy spotkaniu z wampirem energetycznym, który karmi się energią innych ludzi. Wystarczy wezwać Archanioła Michała, odmówić do Niego modlitwę - można oczywiście własnymi słowami - z prośbą o ochronę i zlikwidowanie nieprzychylnych nam energii, wyobrażając sobie kulę niebieskiego światła, która nas otacza. Jeśli mamy nieco więcej czasu i stosowne możliwości, możemy również zapalić białą i niebieską świecę. Jest możliwe, aby poprosić Archanioła Michała o opiekę i ochronę dla innej osoby, jednak należy pamiętać, że jeśli dana osoba nie godzi się na Anielską interwencję - również na poziomie duszy - Archanioł nie będzie mógł wtedy zadziałać wbrew woli tego człowieka, ponieważ żywi wobec niej głęboki szacunek. Archanioła Michała można również przywoływać podczas rytuałów ochronnych i oczyszczających, choćby oczyszczania przestrzeni lub osób za pomocą białej szałwii czy palo santo. Jego moc będzie tu dodatkowym wsparciem i wzmocnieniem całego procesu.

Archanioł ten ma zbawienną moc niwelowania ludzkiego strachu, zwłaszcza kiedy boimy się pewnych zmian. Pomaga także docierać do prawdy w skomplikowanych sytuacjach. Umacnia w nas wiarę w siebie samych. Archanioł Michał, walcząc ze wszelkimi złymi energiami, jest niezrównany w walce z samym Szatanem, wzywając wtedy do pomocy zastępy Anielskie, które jednoczą się z Nim. Jego ognisty miecz nie ma sobie równych w obronie przed siłami zła, a tarcza skutecznie Go zasłania. Modlitwa do Archanioła Michała jest używana również podczas egzorcyzmów, ponieważ bardzo osłabia diabelskie moce.

Jeśli czujecie, że brakuje Wam odwagi, potrzebujecie ochrony, pomocy lub przewodnictwa na drodze do celu, zwróćcie się do Archanioła Michała i poproście, aby wypełnił Was swoim światłem. W ten sposób rozświetli każdą drogę czy sytuację, a te od razu staną się łatwiejsze.