Magiczne Święta Bożego Narodzenia...

Magiczne Święta Bożego Narodzenia...

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt."Magiczne Święta Bożego Narodzenia..." przygotowanym przez naszego eksperta Amber.


Magiczne Święta Bożego Narodzenia - słów kilka o grudniowych rytuałach, przesądach i ciakawostkach!

Grudzień to niezwykły miesiąc, który dla jednych z nas jest wyjątkowo miłym, a dla innych jednak trudnym czasem. Niezależnie jednak od tego, do której grupy się zaliczamy - możemy pomyśleć o magii, która towarzyszy zbliżającym się dniom. Grudzień obdarza nas bowiem niezwykłą energią i obfituje w wyjątkowe wydarzenia ezoteryczne. Pierwszym z takich świąt jest wiccański Sabat Yule, bliżej znany w kulturze naszych przodków jako słowiańskie Szczodre Gody. Przypada ono na przesilenie ziomowe, w tym roku 21 grudnia, kiedy mamy najkrótszy dzień i najdłuższą noc w roku. Jest to czas radości, w którym na nowo witamy słońce i zapraszamy jego światło oraz ciepło do naszego życia.

Naturalnie czaruj w przesilenie zimowe!

Nasi słowiańscy przodkowi rozpalali wielkie ogniska, aby powitać ponowne narodziny słońca w dniach Szczodrych Godów. Dziś czasy są inne i rzadko wybieramy taką formę świętowania :) Przygotowując się przed tym wyjątkowym świętem - zadbajmy o porządki w domu, aby w dniu przesilenia - bez pośpiechu - skupić się jedynie na miłej celebracji. Spędźmy ten dzień spokojnie i rodzinnie. Zapalmy świece i wypełnijmy dom miłymi dla nas zapachami. W dniu 21 grudnia ozdóbmy nasz dom suszonymi i pachnącymi owocami - cytryną, pomarańczą i jabłkami. Jeśli już mamy rozłożone świąteczne drzewko - powieśmy nasze ozdoby na choince, a jeśli nie, to stwórzmy stroiki świąteczne. Suszone owoce zaproszą do naszego życia nie tylko piękny aromat, lecz również energię sprzyjającą zdrowiu, pomyślności i radości z życia. Jeśli widok suszonych owoców nie jest w naszym guście - zakupmy naturalne olejki eteryczne o zapachu poszczególnych owoców czy przypraw :) Zadbajmy, aby w tym dniu nasz dom pachniał energią, która przynosi do nas ciepło i dobrobyt - gałką muszkatołową, zielem angielskim, wanilią, goździkami lub cynamonem. Nieodłącznym elementem, który warto zaprosić również pod swój dach, aby był dla nas miejscem bezpiecznym i miłym, będą jemioła oraz ostrokrzew.

Jakie rytuały wybrać na okres grudniowy?

Zaplanujmy dla siebie rytuały i czary, które przyciągną do naszego życia dobre wydarzenia. Wyjątkowo sprzyjająca energia pojawi się dla magii wzmacniającej sferę miłości, przyjaźni i więzów rodzinnych. Zaplanujmy również działania, które wesprą i ustabilizują energię finansów. Wybierajmy również zabiegi, które pomogą nam oczyścić się z negatywnej energii.

Działania oczyszczające naszą energię możemy zaplanować wraz z doświadczonym ezoterykiem, a także wykonać niektóre z nich samodzielnie :) Osobiście doradzam, aby przed wykonaniem jakiegokolwiek rytułu, najpierw zastosować zabiegi oczyszczające, chociażby w podstawowej formie. W tym celu zaopatrzmy się w białą szałwię lub drewienka palo santo. Okadźmy nasze mieszkania, nas samych i wszystkich domowników, a następnie dokładnie przewietrzmy pomieszczenia. To będzie dobry wstęp dla kolejnych kroków.

W grudniu śmiało sięgnijmy po magię świec, które wesprą nasze plany i pomogą zrealizować marzenia. Biała świeca wspomoże działania oczyszczające i ochronne. Doskonale sprawdzi się, kiedy pragniemy coś naprawić, z czymś się uporać (np. z nałogami) lub rozpocząć od nowa. Świeca zielona zadziała kojąco, doda wytchnienia, wiary, nadziei i sił witalnych. Czerwona świeca doda nam pewności siebie, siły i rozbudzi namiętność. Świeca różowa wesprze sprawy miłosne, doda czułości, wrażliwości i piękna do naszego życia. Świeca błękitna pomoże nam zadbać o lepsze porozumienie z innymi ludźmi i doskonale zadziała dla osób, które mają kłopot z wyrażaniem swoich emocji i myśli. Szczególnie wskazana, kiedy jesteśmy zestresowani, nieśmiali i niepewni siebie. Złota świeca przyciągnie do naszego życia sukces, dobrobyt i powodzenie.

Wigilijne przesądy

W przesądy można wierzyć bezgranicznie, po części lub w ogóle nie wierzyć. I nie ma w tym nic złego :) Dla zainteresowanych przygotowałam garstkę ciekawostek i tak oto:

- Przed wigilijną kolacją powinniśmy spłacić nasze długi, aby nasz portfel był pełen gotówki w nowym roku,
- W Wigilię nie robimy zakupów i niczego nikomu nie pożyczamy. Ma to nas uchronić przed stratami finansowymi,
- Podczas wieczerzy należy mieć przy sobie pieniądze - w kieszeni lub pod talerzykiem. Ma to oczywiście przyciągnąć do nas bogactwo,
- Nie szyjemy i nie tkamy, aby uchronić się przed negatywną energią,
- Na stole wigilijnym stawiamy sól i czosnek, aby chroniły domowników przed chorobami i negatywną energią,
- Łuskę ze świątecznego karpia chowamy do portfela, aby zadbać o swoją płynność finansową,
- Podczas Wigilii trzeba spróbować wszystkich potraw, aby kolejny rok był dostatni i urodzajny,
- Znany nam zwyczaj dzielenia się opłatkiem ma sprawić, że w kolejnym roku nie zabraknie nam chleba,
- Mawia się również ,,jaka Wigilia, taki cały rok", więc wystrzegamy się działań, które są dla nas niemiłe czy męczące. Nie robimy gruntownych porządków, nie kłócimy się, a w zamian dbamy o radosną i spokojną atmosferę.

Moi Kochani, w tym momencie również pragnę Wam życzyć zdrowych, spokojnych, radosnych i magicznych Świąt Bożego Narodzenia! Wszelkiej pomyślności, realizacji planów i spełnienia w życiu. Szczęśliwego Nowego Roku!

P.S. Kiedyś usłyszałam, że życzenia od wróżki mają podwójną moc, a ja Wam życzę wszystkiego dobrego po stokroć! :)

Pozdrawiam gorąco,

Amber