widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2016-05-09

Zachowania zwierząt w ludowych wierzeniach

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Zachowania zwierząt w ludowych wierzeniach" przygotowanym przez naszego eksperta Tarocista Leszek.

Słowianie nie gęsi, swoje zwyczaje mają. Podczas wiosennych i letnich spacerów zapewne będziecie przebywać na łonie przyrody. Oprócz wypoczynku obserwujcie otaczająca Was faunę i sami przekonajcie się czy dawne wróżby i przesądy związane z zachowaniami zwierząt są trafne, czy należy je traktować z przymrożeniem oka.
Gdy podczas spaceru spotkasz, lub usiądzie na Tobie biedronka, najlepiej taka z 7 kropkami, czeka Cię szczęście i pomyślność, natomiast gdy usłyszysz w lesie stukanie dzięcioła, zwiastuje to dla Ciebie sukces oraz zwieńczenie Twojej wytrwałości i cierpliwości.
A teraz odrobinę powieje grozą, bo nasze babki, które usłyszały gęganie gęsi, traktowały to jako zły omen i przez kilka dni zachowywały większą niż zwykle ostrożność.
Gdy będziesz an spacerze ze swoją druga połówką i ujrzysz latającego nad Wami gołębia, bądź parę gołębi, to wiedz, że jest to bardzo pomyślny znak wróżebny, który oznacza miłość, szczęście oraz pomyślność i szczepienie Waszych dusz. Natomiast gdy na Waszym spacerze będzie nad Wami fruwał jastrząb, strzeż się wpływowych osób zajmujących wyższą pozycję od Ciebie oraz przygotuj się na trudną rozmowę ze swoim przełożonym.

Gdy będziesz słyszał kwacząca kaczkę, a nie będziesz jej widział, masz bardzo dużą szansę na poprawienie swojej sytuacji materialnej w przeciągu 3 tygodni.
Jaskółka latająca nisko nad ziemią będzie zapowiadała deszcz. Z ciekawostek napiszę Państwu czym spowodowane są niskie loty tych sympatycznych ptaków. Spowodowane są one obecnością na tej wysokości owadów, którymi się żywią, a to właśnie owady wyczuwają spadek ciśnienia atmosferycznego i nadejście deszczu. Natomiast gdy jaskółki uwiją gniazdo przy Twoim oknie lub balkonie jest to niezwykle pomyślny symbol który wróży szczęście.

Gdy będziesz opalał się w pierwszych promieniach letniego słońca i wskoczy na Ciebie konik polny przygotuj się na bardzo szczęśliwą dla Ciebie wiadomość, ale gdy wplącze Ci się we włosy szykuj się na sprzeczkę i kłótnię w domu. Gdy podczas spaceru na Twojej drodze stania koza spodziewaj się pomyślności w strefie towarzyskiej.
Gdy kret ryje tuż przy murach domu oznacza to chorobę, któregoś z domowników, natomiast gdy mrówki założą w pobliżu Twojego domu mrowisko, oznacza to, że jesienią będzie Ciebie czekać wzrost finansowy. Gdy wieczorem mucha wpadnie w płomień świecy i spłonie w nim za kilka godzin spadnie deszcz. Jeśli zobaczysz w swojej piwnicy szarą mysz, jest to zapowiedź strat materialnych.
Użądlenie przez osę zawsze ostrzega przed intrygami lub zazdrością.
Gdy pies wyje mając opuszczony łeb, odczytujemy to jako zapowiedź śmierci kogoś z domowników lub kogoś z sąsiedztwa. Według dawnych wierzeń ludowych po chorego śmierć przychodzi przez trzy noce z rzędu, a pies ją widzi i z tego powodu wyje przeraźliwie.

Czy te wróżby są prawdą czy też farsą nie mnie oceniać, ale jest to nasza ludowa słowiańska tradycja i nie pozwalajmy jej zaginać i popaść w zapomnienie. Ja życzę Wszystkim Państwu wyłącznie znalezienie 4 listnych koniczyn i dużo szczęścia w życiu.


Tarocista Leszek Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
Bardzo proszę o zamawianie usługi czat, wtedy ją uaktywnię i będzie możliwe połączenie oraz rozmowa :) Zapraszam serdecznie
Zadzwoń na
708 788 568708 788 568 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0440048 227 184 044 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji