widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2017-05-23

Życie zawodowe, a numerologia żywiołów

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Życie zawodowe, a numerologia żywiołów" przygotowanym przez naszego eksperta Amber.

Naszą wędrówkę przez życie rozpoczynamy od przywitania się ze światem w konkretnym dniu i godzinie. Z ezoterycznego punktu widzenia - rodzimy się jako konkretny znak Zodiaku, posiadamy swoją liczbę numerologiczną, a naszym patronem stają się nie tylko planety, ale też żywioły. Z naszej daty urodzin możemy odczytać wiele informacji. Dowiemy się o naszych predyspozycjach, możliwych wadach i zaletach, pułapkach i szansach życiowych, a także innych ważnych aspektach naszego teraźniejszego i przyszłego życia. Często informujecie mnie, że Wasz znak Zodiaku do Was nie pasuje, lecz widzicie swój obraz w numerologii lub na odwrót. To jest całkowicie naturalne zjawisko - każdy z nas jest inny i nie każdy kroczy tą samą ścieżką. Dziś skupimy się na życiu zawodowym i żywiołach, lecz nie tych wpisanych w znaki Zodiaku, a tych, które patronują numerologii. Określimy sobie ogólnie jakimi będziemy lub jesteśmy pracownikami albo pracodawcami. Kto sprawdzi się jako lider, a kto jako artysta? Kto ma skłonność, aby zostać pracoholikiem, a kto chętnie ucieknie od dodatkowych obowiązków? Odpowiednio wykorzystana wiedza może nam pomóc w osiągnięciu sukcesu. Jakimi więc pracownikami i pracodawcami są poszczególne żywioły?

Ogień
Ten gorący żywioł jest patronem numerologicznych Jedynek, Trójek i Dziewiątek. Kiedy dodatkowo należysz do ognistego znaku Zodiaku, wtedy patronujący Ci Ogień może dodatkowo rozbudzać w Tobie poniższe cechy i skłonności. Jest to żywioł odwagi, adrenaliny i działania. Daje ogrom siły, zapewnia ogromne pokłady energii. Jest to także żywioł, który podaruje nam skłonność do ryzyka.

Żywioł ten to niespotykane nigdzie indziej pokłady energii i chęci do działania. Osoby takie po prostu muszą czuć w życiu dreszczyk emocji i nieraz balansować na krawędzi. Niestety nie zawsze wystarcza im chęci, aby coś dokończyć. Często z wielkim zapałem się w coś zaangażują, a jak już miną pierwsze emocje, to zrezygnują z tego i szukają nowego wyzwania. Są to osoby bardzo pewne siebie, które czasem nie dostrzegają swojej winy, jeżeli coś pójdzie nie po ich myśli. Lubią podejmować decyzje i robią to bardzo szybko. Często dzięki temu zyskują lepszą pracę, czy też pozycję zawodową.

Ogniści są bardzo dobrymi biznesmenami i liderami. Nie boją się wyzwań i ryzyka. Mają łatwość nawiązywania kontaktów, choć nie do końca potrafią je pielęgnować. Widzą potrzeby innych i łatwo dopasowują się do sytuacji związanych z życiem zawodowym. Nie czekają na sprzyjające warunki, tylko chętnie sami je tworzą. Bardzo dobrze odnajdują się w tematach ekonomicznych - bankowych, handlowych, inwestycyjnych, lecz nie jest to dla Nich reguła. Żywioł Ognia sprawia, że lubimy nowości i innowacyjne rozwiązania. Chętnie inwestują zgromadzony kapitał i mnożą dochody. Lubią zdobywać nowe tereny. Motto, które pasuje do charakteru Ognistych brzmi "lepiej żałować, że się coś zrobiło niż żałować, że się tego nie zrobiło".

Z reguły Ogniści potrafią być agresywni i wybuchowi, jeśli coś pójdzie nie po ich myśli. Najlepiej jak są swoimi własnymi szefami, chociaż bardzo dobrze sprawdzają się także jako liderzy zespołów i pracodawcy. Pomimo swoich niekiedy dziwnych zachowań, bardzo dbają o pracowników, można wręcz powiedzieć, że mając dobry zespół potrafią za każdego skoczyć w ogień. Jako pracownik Ogień sprawdza się bardzo dobrze, jeżeli jest dobrze kierowany i ktoś nad nim dba o dreszczyk emocji oraz nowe zajęcia. Raczej nie jest to typ pracownika biurowego tylko biznesmena z wieloma wyzwaniami.

Ziemia
Jest to patron numerologicznych Czwórek, Szóstek i Ósemek. Kiedy dodatkowo należysz do ziemskiego znaku Zodiaku, wtedy patronujący Ci żywioł może dodatkowo rozbudzać w Tobie poniższe cechy i skłonności. Ziemia jest to żywioł, który skłania nas do analizy wszystkiego, co nas otacza. Budzi w nas potrzebę osiągnięcia stabilności i bezpieczeństwa materialnego, abyśmy mogli twardo stąpać po ziemi. O "ziemistych" czasem mówi się, że są zamknięci w sobie i krytyczni wobec innych, lecz tak naprawdę jest to żywioł bardzo wrażliwy i opiekuńczy. Poczucie bezpieczeństwa w życiu jest fundamentem dla ziemi - wszystko powinno być na swoim miejscu i w odpowiednim czasie. Ziemia planuje, analizuje i szuka dla siebie najlepszej ścieżki, lecz nie jest przy tym tak skłonna do ryzyka jak Ogniści. Ważna dla tego żywiołu jest opieka, którą chcą czuć i podarować innym. Bezpieczeństwo materialne jest fundamentem życia, lecz najważniejsza jest dla Ziemi rodzina.

Żywioł Ziemi jest znacznie spokojniejszy niż inne - możemy powiedzieć, że jest wręcz refleksyjny. Takie osoby potrafią stać się ostoją dla innych. Z natury są życzliwe i ciepłe, a otaczający ich ludzie wiedzą, że mogą na nich liczyć. Ziemia nie dopuszcza jednak każdego do swojego bliskiego otoczenia - pomimo, że posiada wielu znajomych, to przyjaciół ma jednego lub kilku (tych najlepszych, których darzy zaufaniem). Obowiązkowi, staranni i poukładani Ziemiści są zarówno wspaniałymi pracownikami, jak też liderami czy szefami. Bardzo dobrze sprawdzają się, kiedy zakładają własną działalność.

Żywioł Ziemi są to osoby bardzo poważane, które na ogół cieszą się dużą sympatią i uznaniem. Oczywiście nie każdy będzie je kochał, ponieważ - jak każdy - mają swoje przyzwyczajenia i wady, lecz większość osób liczy się z ich zdaniem. Są to osoby bardzo opiekuńcze, dające poczucie bezpieczeństwa. Są to także wspaniali doradcy. Bardzo dobrze realizują się w zawodach, w których trzeba otoczyć drugą osobę opieką - takich jak lekarz czy psycholog. Dobrze odnajdują się także w zawodach urzędniczych, polityce, humanistyce czy ekonomii. W zależności od ich pasji i zainteresowań wybierają różnorodne zawody. Z reguły lubią pracować i często robią to dłużej, niż jest to od nich wymagane, ponieważ są bardzo ambitni. Nawet będąc w domu nie do końca odcinają się od pracy i nadal odpowiadają na maile i telefony. Są bardzo zaangażowane w swoją pracę i całkowicie się jej oddają.

Powietrze
Jest to patron numerologicznej Piątki, Szóstki i Jedenastki. Ciekawostką jest, że Szóstka ma dwóch patronów - Ziemię i Powietrze. Kiedy dodatkowo należysz do powietrznego znaku Zodiaku, wtedy patronujący Ci żywioł może dodatkowo rozbudzać w Tobie poniższe cechy i skłonności. Powietrze jest najbardziej kreatywnym, pomysłowym i "ruchliwym" żywiołem. Takie osoby nie lubią ograniczeń, pragną wolności i przestrzeni, aby móc rozwijać skrzydła i wspinać się po drabinie kariery. Nic nie powinno ich zatrzymywać i dławić. Powietrzni posiadają niesamowitą energię, która zachęca ich do działania. Lubią żyć i pracować z wyobraźnią - tak, aby nie żałować czasu, który spędzają w pracy.

Osoby, którym patronuje żywioł Powietrza często widziane są jako "chodzące z głową w chmurach". Owszem, Powietrzni najbardziej cenią sobie wolność - głównie wolność myśli i tworzenia, lecz sprawy materialne są dla nich równie ważne jak dla innych. Taka osoba jest posiadaczem ogromnej wyobraźni i zapasu kreatywności. Nawiązywanie nowych kontaktów i pielęgnowanie relacji przychodzą im z naturalną lekkością. Zazwyczaj nie przejmują się otoczeniem i jego zdaniem, zwłaszcza jeśli jest to zdanie "mniejszości". Lubią tworzyć, wobec czego najlepiej sprawdzają się w pracy twórczej i wszelkich innowacyjnych ścieżkach rozwoju.

Według stereotypu są to najczęściej artyści, tacy jak malarze, poeci, pisarze. Tak naprawdę doskonale odnajdują się również jako architekci, informatycy, doradcy czy pracownicy firm, w których dzieje się i tworzy się "coś ciekawego". Powietrzni to osoby z natury kreatywne, które pragną tworzyć coś nowego. Tworzą swój świat, do którego zapraszają innych. Chętnie biorą udział w różnego rodzaju akcjach realizując przy tym własne pasje. Lubią otaczać się dużą ilością ludzi, a nawet być mentorami dla innych. Niestety ta niczym nieograniczona dusza szukająca wolności nie akceptuje zatrzymania i "stłamszona" w każdej chwili może uciec zostawiając wszystko za sobą.

Woda
Jest to patron numerologicznych Dwójek, Siódemek oraz Liczby Dwadzieścia Dwa. Kiedy dodatkowo należysz do wodnego znaku Zodiaku, wtedy patronujący Ci żywioł może dodatkowo rozbudzać w Tobie poniższe cechy i skłonności. Woda jest wnikliwa, bystra i czuła. Ma ona naturalny głód wiedzy i wysoką wrażliwość emocjonalną. Bardzo często posiada niezwykła intuicję, która wytycza jej właściwą ścieżkę życia. Osoby takie z chęcią się uczą i poszukują nowych zagadnień - są ciekawe świata i ambitne. Woda lubi zgłębiać nowe tematy i pragnie być doceniana za swoje dokonania - jest natomiast wrażliwa na krytykę, zwłaszcza tę niekonstruktywną.

Woda jest żywiołem naukowców, filozofów, tancerzy, aktorów, ale odnajdziemy tu także liderów czy szefów. Osoby takie mogą pracować wszędzie, gdzie będą mogły się realizować. Wodnych mogą doskonale się odnaleźć jako pracownicy laboratorium, biur, urzędów, szkół czy salonów mody lub urody. Te osoby są chłonne wiedzy, często podnoszą swoje kwalifikacje i uczą się języków obcych. Są to wieczni studenci, nigdy nie chcą skończyć nauki - są bardzo wnikliwi i dokładni. Dodatkowo Woda posiada często bardzo wrażliwą intuicję, a niekiedy także zdolności ezoteryczne. Wrażliwość żywiołu może utrudniać Wam pracę, w której spotkacie się ze złymi emocjami. Nie jest Wam pisany zawód komornika, inspektora sanepidu czy windykatora.

Żywioł Wody wydaje się być bardzo pewny siebie i twardo stąpający po ziemi, lecz w rzeczywistości są to bardzo wrażliwi i emocjonalni ludzie. Bardzo łatwo jest ich skrzywdzić i zrazić do siebie, co łatwo przebaczone nie będzie :)

Często zastanawiamy się czego oczekujemy od życia - szukamy celu, idealnego partnera i pracy, która da nam spełnienie. Kiedy nie wiemy od czego zacząć - warto rozpocząć od tego, aby poznać samego siebie. Warto w tym celu poznać opis swojego znaku Zodiaku, poznać swoją liczbę numerologiczną i żywioł, który nam patronuje. Dzięki temu możemy "zobaczyć" i wykorzystać wszystkie swoje predyspozycje oraz pracować nad słabościami. Wiedząc o sobie więcej można lżejszym krokiem przejść przez życie i obrać najlepszą dla siebie drogę do celu.

Każdy z nas jest inny i nie każdy znajdzie się w całości w jednym znaku Zodiaku czy żywiole. Cechy żywiołu mogą się łączyć i uzupełniać. Ważne jest, aby je poznać, żeby móc umiejętnie sobą pokierować. Dobrze jest również rozpoznawać żywioły w innych osobach. Wiedząc jakiego żywiołu jest nasz partner, przyjaciółka, szef możemy odpowiednio do takiej osoby podejść, zrozumieć sposób myślenia i polepszyć kontakt.

Nasze wychowanie i doświadczenia mają silny wpływ na to kim jesteśmy - nie jesteśmy tylko "schematem", który opisuje nasz charakter, lecz to właśnie dzięki niemu możemy siebie bliżej poznać. Jeżeli masz jakieś pytania lub chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam Cię do rozmowy.

Pozdrawiam serdecznie,
Amber


Amber Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
Dzień dobry Kochani, dziś jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie w godzinach 18:00-20:15. Zapraszam do rozmowy, Amber
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji