widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2017-10-20

Wrzos

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Wrzos" przygotowanym przez naszego eksperta Tarocista Leszek.


Wrzos zwyczajny inaczej wrzos pospolity, jest to jedyny gatunek wieloletniej rośliny z rodzaju wrzosowatych i występuje on niemal w całej europie, również w Polsce, gdzie jest on gatunkiem pospolitym. Wrzos charakteryzuje się pięknym kwiatostanem, kwitnie z końcem lata i początkiem jesieni, często wykorzystywany jest jako roślina ozdobna w ogrodach.

W naturze wrzos jest wykorzystywany jako roślina miododajna oraz jako roślina lecznicza. Miód wrzosowy jest zaliczany do najlepszych miodów kwiatowych i wykorzystywany jest do leczenia stanów zapalnych gardła i jamy ustnej. Działa również dobroczynnie na oczy i serce, a jego wyrazisty smak i aromat może być wykorzystywany do przygotowania rozgrzewających herbat.

Dzięki dużej zawartości garbników, które maja właściwości bakteriobójcze z wrzosu możemy wykonać leczniczy napar, dobry na wszelakie dolegliwości żołądkowe, łagodzący stany zapalne przewodu pokarmowego. Duża zawartość kwasów organicznych powoduje, że wrzos wpływa na pobudzenie apatytu, nie jest więc wskazany dla osób stosujących dietę odchudzającą.

Wrzos dzięki zawartości flawonoidów dba o młody wygląd naszej skóry. Olejek wrzosowy przywraca elastyczność naszej skórze, a także przyśpiesza gojenie ran. Wrzos działa też moczopędnie i może być stosowany w dolegliwościach i stanach zapalnych układu moczowego.
Nieliczni wiedzą, że wrzosom przypisuje się właściwości magiczne. Już Celtowie wykorzystywali wrzos do dekorowania miejsca zaślubin ponieważ wierzyli, że jest on rośliną, która zapewnia szczęście w związku, ale przede wszystkim zabezpiecza trwałość uczuć i zapewnia wierność dla młodej pary.

Wrzos zapewni nam dobrą energię w pomieszczeniu poprzez harmonizowanie naszego otoczenia, będzie również odbijał ludzką zawiść, agresję oraz złość. Energia wrzosu poprawia samopoczucie wpływając na nas uspokajająco i wzmacniająco na naszą kondycję zarówno psychiczna jak i fizyczną. Jest to roślina idealna dla osób które borykają się z depresją wyzwalając w nich energię siły i spokoju. Wrzos ukoi nasze nerwy i pomoże nam osiągnąć głęboki sen. Kąpiele wrzosowe zapewnią nam doskonały relaks, zmniejszą napięcie nerwowe i zadbają o naszą skórę łagodząc stany zapalne.

Ponieważ nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych idealnie nadaje się do hodowli domowej czy ogródkowej jako roślina ozdobna, która pięknie komponuje się na rabatkach i skalniakach.

W domu, w którym znajduje się wrzos łatwiej o zachowanie równowagi emocjonalnej i spokoju, pomaga zwalczać drobne konflikty usuwając niedomówienia między partnerami, wyzwalając w ludziach umiejętność okazywania uczuć, wpływa na stabilizację w związku i wprowadza energie harmonii i życzliwości.

Jeśli mamy jakiś problem, możemy posiedzieć przy wrzosie i skupić się na jego kwiatach, a przyjdzie nam do głowy najlepsze rozwiązanie naszego problemu, wrzos przyśpieszy również nasze działania, aby doprowadzić je do pomyślnego zakończenia.

Gdy mamy problemy z podjęciem decyzji i z obroną swojego zdania i zbyt łatwo ustępujemy, obecność wrzosu pomoże nam nabrać silnej woli i rozwinie naszą osobowość w dobrym kierunku, budząc nasza asertywność. Staniemy się również osobami bardziej wrażliwymi i empatycznymi.

Z wrzosów możemy wykonać magiczny wianek ochronny, który należy zawiesić na drzwiach wejściowych naszego mieszkania czy domu, po to aby odbijał negatywną energię z zewnątrz i będzie nas w ten sposób ochraniał zarówno przed chorobami jak i przed tzw. złym okiem oraz przed urokami.

Możemy również samodzielnie wykonać z wrzosu magiczną miotełkę, która będzie służyła do wymiatania z naszego otoczenia wszelkich negatywnych wibracji i energii.


Tarocista Leszek Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
Bardzo proszę o zamawianie usługi czat, wtedy ją uaktywnię i będzie możliwe połączenie oraz rozmowa :) Zapraszam serdecznie
Zadzwoń na
708 788 568708 788 568 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0440048 227 184 044 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji