widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2017-11-15

Empaci - czy jesteś jednym z nich?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Empaci - czy jesteś jednym z nich?" przygotowanym przez naszego eksperta Amber.


Empatia jest wyjątkową umiejętnością, dzięki której jesteśmy w stanie dobrze zrozumieć inne osoby - potrafimy współodczuwać ich uczucia i emocje. To właśnie dzięki niej potrafimy przyjąć sposób spojrzenia i myślenia osoby, z którą współodczuwamy. Każda zdrowa osoba posiada tę wyjątkową zdolność, lecz - jak wiemy - nie u każdego jest ona na równym poziomie. Są osoby wyjątkowo wrażliwe i czułe oraz te, które przejdą niemalże obojętnie wobec krzywd innych ludzi. Dziś powiemy o tej pierwszej grupie osób - o prawdziwych empatach.

To właśnie empatia, tuż obok asertywności, jest jedną z dwóch podstawowych zdolności, które składają się na tzw. inteligencję emocjonalną. Mocno rozwinięta umiejętność pozwala dostrzegać to, co niewidoczne dla innych - nie tylko emocje, ale też motywy, myśli, pragnienia czy plany na przyszłość. Empaci są świadomi stanu emocji u osób, z którymi rozmawiają i czują to samo, co oni. W momencie czyjegoś strachu - boją się razem z nim, widząc smutek i żal - również są smutni, a w obliczu problemów - pracują nad ich rozwiązaniem równie mocno jak osoba, która ich doświadczyła.

Spoglądając na tę wyjątkową umiejętność pod kątem ezoterycznym - możemy powiedzieć, że empatia, to odczuwanie subtelnych wibracji energetycznych, które emanują z żywych istot, lecz także z roślin, nasion czy chociażby kamieni. Według zasady, iż wszyscy pochodzimy od Boga - jesteśmy jednością z Siłą Wyższą i ze sobą wzajemnie - doświadczamy wszechobecnych nici energetycznych, które nas łączą. Prawdziwi empaci potrafią je wyczuć - posiadają bowiem dar odczytywania energii, które krążą po świecie.

Nasz świat już tak jest skonstruowany, że wszystko zazwyczaj ma swoje dobre i złe strony. Ta sama zasada dotyczy także umiejętności współodczuwania. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że empata to niemalże człowiek o super mocach - wie i czuje to, co inni, lecz jaki jest tego koszt? Jakie wiążą się niebezpieczeństwa z nadmierną empatią?

Najczęstszym problemem jest przyjęcie współodczuwanych energii jako swoich własnych. Kiedy mamy do czynienia z radością, miłością czy nadzieją - wszystko układa się dobrze. Kłopotem mogą stać się jednak wszystkie emocje negatywne - strach, żal, gniew, smutek czy nienawiść. Niedoświadczeni empaci przyjmują złe energie jako swoje własne, co może niestety prowadzić do poczucia zagubienia, zdezorientowania, beznadziejności czy nawet depresji. Zjawisko to nasila się w miejscach, w których występuje nasilenie negatywnej energii - na cmentarzach, w szpitalach, w miejscach wypadków czy nawet w schroniskach dla ludzi czy zwierząt. Może się to również przydarzyć w innych miejscach, w których spotykają się splątane ze sobą energie - w kościele, w tłumie czy nawet w pracy.

Prawdziwe, pełne współodczuwanie jest niezwykle rzadką i cenną umiejętnością. Osoby nią obdarzone nie tylko potrafią wyczuć emocje innych osób - dostrzec ich niepewność, smutek czy skrywaną radość - ale potrafią też realnie pomóc drugiej osobie. Bardzo często starają się znajdować rozwiązania dla problemów, łagodzą złe nastroje i powstałe konflikty. Bywają wspaniałymi psychologami, mediatorami i doradcami. Posiadają w sobie naturalne ciepło i zrozumienie. Potrafią nie tylko być ramieniem, na którym można się wypłakać, lecz również pomocną dłonią w kryzysowej sytuacji. Towarzystwo empatów działa kojąco - wycisza emocje, uszczęśliwia i pozwala zrozumieć siebie i innych.

W jaki sposób ocenić czy posiadasz empatię rozwiniętą na wysokim poziomie? Poniżej krótki opis najbardziej charakterystycznych cech:

Umiejętność dostrzeżenia fałszu

Bez problemu odczytujesz intencje drugiej osoby i dostrzegasz niewerbalne sygnały wtedy, kiedy ktoś kłamie i oszukuje. Mowa ciała jest dla Ciebie tak samo istotna jak wypowiadane słowa. Nawet, kiedy nie dostrzeżesz niepokojących sygnałów tego, że zostałeś oszukany - Twoja intuicja będzie Ci podsyłać sygnały czy warto danej osobie zaufać czy też nie.

Wzbudzasz zaufanie i słuchasz

Masz wrażenie, że przyciągasz do siebie ludzi. Nieznajomi nie mają problemu, aby usiąść koło Ciebie i opowiedzieć, co im się przytrafiło. Wzbudzasz zaufanie, jesteś proszony o radę i pomoc. Ludzie pragną przebywać w Twoim towarzystwie, bo zawsze czują się lepiej po rozmowie z Tobą. Czują, że nie są sami i wiedzą, że ich rozumiesz. Czasem nie musisz mówić zbyt wiele - nie zasypujesz informacjami, lecz dajesz przestrzeń swojemu rozmówcy. Potrafisz słuchać.

Masz dobre i pojemne serduszko

Kochasz świat, który Cię otacza - zwierzęta, rośliny i zmieniające się pory roku. Dostrzegasz barwy, zapachy i kształty, które inni pomijają. Masz ochotę przytulić do siebie każde żywe stworzenie i obdarować miłością cały świat. Pragniesz, aby panowała harmonia, a ludzie byli dla siebie życzliwi.

Poszukiwanie miłości i dobroci w ludziach

Chętnie udzielasz się we wszystkich akcjach charytatywnych. Niekiedy sam je organizujesz lub koordynujesz ich przebieg. Bezdomnemu podarujesz ostatni grosz z portfela, a głodnego nakarmisz. Pragniesz pomóc każdemu i od innych również wymagasz dobroci serca - wierzysz w nią i poszukujesz podobnych sobie osób. Uważaj jednak na to, aby wszelkich kłopotów, zobowiązań czy smutków nie brać jedynie na własne barki. Nadmiar negatywnej energii potrafi przytłoczyć.

Osłabienie emocjonalne czy zmęczenie fizyczne

Odczytywanie emocji, skrywanych pragnień czy obaw innych osób potrafi wyczerpać nasze wewnętrzne zapasy energetyczne. Zwłaszcza negatywna energia może sprawić, że Twoja wewnętrzna studnia zacznie się wyczerpywać, a Ty staniesz się coraz bardziej podatny na ataki tzw. wampirów energetycznych. Bardzo ważne jest to, aby pracować ze swoją energią - dawać i czerpać w zamian - oraz nie wykorzystywać swojego daru nadmiernie. Silne emocje potrafią skrajnie wyczerpać - zwłaszcza jeśli przyjmiesz je jako swoje własne.

Pragnienie chwili samotności

Dobrze odnajdujesz się wśród innych ludzi, ale przychodzi taki czas, że potrzebujesz również zregenerować swoje wewnętrzne bateryjki. Chętnie idziesz usiąść z książką w ogrodzie, wybierasz się na samotny spacer, szykujesz relaksującą kąpiel. Dobrze czujesz się sam ze sobą - czujesz się bezpiecznie i potrzebujesz tego, aby odpocząć od wszystkiego i od wszystkich. To bardzo naturalne zachowanie dla empatów.

Awers do oglądania wiadomości

Brzmi to nieco zagadkowo, gdyż każdy z nas zerknie czasem z ciekawością na wieści z kraju i ze świata, lecz empaci robią to wyjątkowo niechętnie. Media, a zwłaszcza wiadomości, przesycone są często bardzo negatywną energią. Widzimy i słyszymy co złego dzieje się na świecie - spotykamy się z tragediami, przemocą, oszustwami czy niesprawiedliwością. Taki ładunek negatywnych wibracji jest trudny do przetworzenia dla osób silnie empatycznych. Nic dziwnego, że w Internecie tyle jest - chętnie oglądanych - filmików o uroczych kotkach czy zabawnych pieskach - każdy z nas powinien czasem to obejrzeć, aby przyjąć ładunek pozytywnej energii.

Silnie rozwinięta intuicja

Współodczuwając emocje innych osób i dostrzegając głębię, która nie jest widoczna dla innych - zaczynasz odczuwać coraz subtelniejsze energie. Uwrażliwiasz się i potrafisz przewidzieć to, co nastąpi. Twoja intuicja jest bardzo dobrze rozwinięta. Często to właśnie u empatów pojawiają się zdolności uznawane za parapsychiczne - jasnowidzenie, jasnosłyszenie, umiejętność czerpania wiedzy o przyszłości.

Dostrzegając u siebie powyższe cechy - nie musisz spełniać ich wszystkich - możesz upewnić się czy posiadasz zdolność współodczuwania. Empatia to przepiękna umiejętność czy też cecha charakteru, która powinna być rozwijana u każdego z nas. Nie powinno być jej ani zbyt mało ani też przesadnie wiele, ponieważ może to zaszkodzić nam samym. Jak znaleźć złoty środek? Jak ją rozwijać czy hamować? Jeżeli masz jakieś pytania i chciałbyś dowiedzieć się więcej - zapraszam Cię do rozmowy :)

Pozdrawiam gorąco i życzę samych dobrych dni,
Amber


Amber Zapytaj eksperta INFO
Dzień dobry Kochani, dziś (tj. piątek) jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie słyszymy się już w poniedziałek. Życzę Wam spokojnego i wspaniałego weekendu <3 Amber
NIEDOSTĘPNY
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji