widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2018-04-27

Praktyczny poradnik jak energetyzować kamienie

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Praktyczny poradnik jak energetyzować kamienie" przygotowanym przez naszego eksperta Amber.


Kolejny artykuł powstał na Waszą prośbę Kochani. Tutaj opiszę wskazówki dotyczące energetyzacji minerałów. W momencie, gdy używane przez nas kamienie zostaną już dobrze oczyszczone z negatywnych energii, to nadchodzi już czas, aby zająć się ich prawidłowym energetyzowaniem. Kiedy jesteś dopiero przed procesem ich oczyszczania, to koniecznie sprawdź jak zrobić to najlepiej - z pomocą przyjdzie Ci wcześniejszy artykuł: "Praktyczny poradnik jak czyścić kamienie" z opisem najlepszych sposobów, aby łatwo to zrobić.

Energetyzowanie kamieni nie jest koniecznością. Często wystarczy dobrze oczyścić kamienie, aby prawidłowo funkcjonowały. Jednak ,,poprawne" działanie to nie wszystko. Możesz szczęściu dopomóc i wesprzeć działanie minerałów poprzez ich energetyzowanie. Nie jest to ani trudne, ani czasochłonne. Jednak dzięki temu moc kamienia będzie znacznie większa, będzie on działał bardziej wyraźnie i silniej. Poprzez proces energetyzacji można także od razu nakierować wibracje minerału na nasz konkretny cel np. przyciągnięcie miłości, bogactwa, ochrony czy realizację konkretnego pragnienia. Poniżej krótka instrukcja z pięcioma - specjalnie dla was wybranymi - sposobami energetyzowania.

Światło słońca

Zdecydowanie najczęstszym i najbardziej polecanym sposobem energetyzowania kamieni jest wystawienie ich na działanie promieni słonecznych. Wystaczy położyć nasz minerał na słonecznym parapecie, a wówczas pochłonie on energię promieni i ,,naładuje się" niczym bateryjka. Jak długo naenergetyzować kamień? Wystarczy położyć go w słonecznym miejscu i poczekać kilka godzin. Światło słoneczne nie musi wprost padać na kamień, ale na pewno powinno co jakiś czas się na nim znaleźć. Ważne jest jednak, aby nie było niczego pomiędzy kamieniem a słońcem. Nie można więc kłaść kamienia w woreczku czy pudełku i jeżeli to możliwe, to staramy się działać przy oknie otwartym. Niekoniecznie musimy też planować energetyzację w mieszkaniu. Robi się coraz cieplej, więc idąc na piknik do parku czy robiąc grilla - można położyć w spokojnym miejscu nasz kamień i zabrać go wracając. Oczywiście wybieramy miejsce spokojne i bezpieczne, aby nasz skarb nie został skradziony, zgubiony czy trącany podczas nabierania energii. Pamiętamy, aby w ten sposób energetyzować głównie jasne kamienie, gdyż ciemne mogą nam czasem wyblaknąć.

Światło księżyca

Energetyzowanie światłem księżyca skierowane jest głównie do ciemnych kamieni, które na słońcu mogłyby zmienić swój kolor. Tak samo jak opisywałam powyżej - wystarczy położyć kamień w świetle księżyca, najlepiej na całą noc, aby przejął pozytywną energię i dzielił się nią później z nami. Światło księżyca nie musi padać bezpośrednio na kamień, chociaż jak uda Ci się tak ustawić kamień, aby padało, to minerał szybciej złapie odpowiednie wibracje. Oddzielająca kamień od światła szyba nie jest może wskazana, ale często nie ma innego sposobu na naenergetyzowanie minerału nocą. Latem noce stają się jednak coraz cieplejsze i często późnym wieczorem przebywamy na dworze. Warto ten czas wykorzystać na naładowanie naszych kamieni lub pozostawić je na parapecie otwartego na noc okna.

Ziemia

Rzadko stosowanym sposobem energetyzowania kamieni jest także zakopanie ich w ziemi. Może się to wydać dziwne, kiedy ten sam sposób służył oczyszczaniu minerału, lecz wibracje Matki Ziemi są na tyle silne, że obydwa zadania mogą wykonać niemal jednoecześnie. Najlepiej wybrać miejsce bezpieczne, gdzie nikt nie ukradnie nam naszego kamyka. Idealnie byłoby zrobić to we własnym ogródku, aby mieć wszystko pod kontrolą. W tym sposobie energetyzowania ważne jest, aby sprawdzić jaka będzie pogoda. Niektóre kamienie pod wpływem wilgoci mogą się zniekształcić lub nawet rozpuścić, a tego na pewno nie chcemy. Wybierając miejsce zakopania kamienia szukaj części ogrodu z bujną i zdrową roślinnością - jest tam najlepsza ziemia, a kamień otrzyma także trochę energii roślin. Zakop tak kamyk na kilka godzin, a później strzep z niego pozostałości ziemi. Osobiście nie jestem zwolennikiem tej metody, ale jest ona skuteczna przy wykorzystywaniu kamieni uziemiających - budujących bezpieczeństwo, stabilizację czy chociażby pewność siebie. Na odpowiednie miejsce energetyzowania ziemskiego osobiście wybieram np. dużą donicę z rośliną, która rośnie w salonie.

Kryształy

Istnieją także kryształy, które potrafią naenergetyzować kamienie. Ich użycie jest najprostsze ze wszystkich innych sposobów. Wystarczy położyć kamień na odpowiednim krysztale i odczekać kilka godzin. To wszystko. Jakie jednak wybrać do tego minerały? Świetnie sprawdzają się w tym przypadku kryształy górskie, karneol i selenit. Jest to najwygodniejszy sposób, który wymaga jedynie posiadanie tych wyżej wymienionych. W ten sposób można energetyzować wszystkie kamienie bez obaw o ich zniszczenie.

Moc myśli

Pozytywne myślenie jest kolejnym sposobem na energetyzowanie kamieni. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które z łatwością wyczuwają energię przedmiotów, a w tym energię kamieni. Należy rozluźnić się i uspokoić. Nie można blokować myśli tylko trzeba pozwolić na swobodny przepływ energii przez ciało. Następnie należy wziąć kamień i trzymać go w dłoniach. Patrz na niego i wyobrażaj sobie, że otacza go jasne światło, że światło to przepływa przez kamień i ładuje go. Myśl pozytywnie, pozwól, żeby Twoja pozytywna energia wpłynęła do kamienia. Używamy tu naszej własnej energii. Przy tej metodzie możemy również pracować z odpowiednim wahadłem.

Sposobów na energetyzowanie jest kilka. Są one z reguły proste i wymagają bardzo małego nakładu pracy. Jak już naenergetyzujesz kamień, to możesz nastawić o na konkretny cel. Weź swój kamień, przyłóż do czakry serca, a następnie w miejsce trzeciego oka. Myśl cały czas o konkretnym, jednym zadaniu dla minerału. Powtarzaj: "aktywizuję Cię, aby..." i podaj cel. Cele mogą być różne. Wszystko zależy od Ciebie. Możesz aktywizować kamień, aby pomógł Ci być pewnym siebie, by przyciągnąć szczęście, miłość lub zdrowie. Pracując z odpowiednimi minerałami - dobieramy dla nich odpowiednie prośby. Tak, aby nie prosić np. kamienia o wibracji ściśle uczuciowej - miłosnej np. o powodzenie materialne, bo to nam się minie z celem.

Tak przygotowany kamień jest już gotowy do działania. Kiedy jeszcze go nie używasz, to włóż go do woreczka, ale takiego zrobionego z naturalnych materiałów, na przykład lnianego. Pamiętaj, aby kamienie nie dotykały siebie wzajemnie (wyjątek stanowią te tego samego rodzaju). Każdy minerał powinien leżeć oddzielnie. Dotykając się - ich energie mogą się przecinać i zniekształcać. Wyjmuj kamyk z woreczka przed stosowaniem i chowaj od razu po. Tak zabezpieczony posłuży Ci dłużej i później będziesz musieć znów go oczyszczać i energetyzować. Niektóre kamienie oczywiście używamy w formie biżuterii lub wykorzystujemy przy rytuałach i takich do woreczka nie chowamy :)

Życzę Wam przemiłej przygody z minerałami i mam nadzieję, że będą one Wam tak dobrze służyć jak mnie :)

Pozdrawiam gorąco,

Amber


Amber Zapytaj eksperta INFO
Dzień dobry Kochani, dziś (tj. piątek) jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie słyszymy się już w poniedziałek. Życzę Wam spokojnego i wspaniałego weekendu <3 Amber
NIEDOSTĘPNY
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji