widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2018-09-05

Terapie Naturalne - leczenie kamieniami

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Terapie Naturalne - leczenie kamieniami" przygotowanym przez naszego eksperta Magda Klementyna.Jedną z terapii wykorzystujących kamienie jest metoda "La Stone". Technikę tą wykorzystywali już Chińczycy ponad 1500 lat przed naszą erą. Ta starochińska metoda ma poprawić nam nastrój poprzez regulację przepływu energii w naszym organizmie. Chińczycy wierzą, że energia nasza skupia się w czakramach (punktach) rozsianych po całym naszym ciele. Mają one na celu czerpanie energii z ziemi i kosmosu oraz przenoszenia jej do ośrodków znajdujących się w pobliżu gruczołów wydzielania wewnętrznego. Jeśli tylko energia zostanie zablokowana zaczynamy chorować, a nasze emocje dają nam się we znaki. Zatem kiedy stajemy się nerwowi, dopada nas depresja, trudno jest nam się skoncentrować itp jest to właśnie efekt blokad energetycznych w naszym organizmie. Metoda "La Stone" ma na celu przywrócenie swobodnego przepływu energii w organizmie.

Cały zestaw kamieni to 54 czarne bazaltowe oraz 18 białych marmurowych. Pierwsze, pochodzenia wulkanicznego wydobywane są z dna oceanów i bardzo dobrze trzymają ciepło oraz łatwo je oddają ciału. Marmurowe natomiast mają niesamowite właściwości chłodzące i zamrożone zachowują się jak lód. Rodzaj użytych kamieni, ich kształt i wielkość oraz temperatura zależą od potrzeb i możliwości pacjenta. W zależności od schorzenia pacjent układa się na brzuchu lub plecach. Masażysta układa kamyki na całym jego ciele wzdłuż kręgosłupa, mniejsze wciskane są między palce rąk i nóg. Następnie dwoma kamieniami posmarowanymi oliwą wymieszaną z olejkiem eterycznym terapeuta masuje całe ciało. Ciepły masaż rozluźnia napięte mięśnie pobudza krążenie, a skóra staje się lepiej odżywiona i dotleniona. Z kolei zimne kamienie łagodzą stany zapalne, zmniejszają obrzęki i przekrwienia. Z powodzeniem można je także wykorzystywać przy wszelkich kontuzjach oraz dla zmniejszenia opuchlizny pod oczami. Innym sposobem stosowania kamieni jest masaż mieszany. Równoczesne przykładanie kamieni zimnych i ciepłych jest doskonałym środkiem dla pobudzenia przemiany materii oraz dla podniesienia ogólnej odporności organizmu.

Omawianą metodę z powodzeniem można wykorzystywać:

1. Przy chorobach stawów, bólach kręgosłupa i szyi
2. Dla pozbycia się napięć w organizmie
3. Dla zrelaksowania
4. Przy depresji
5. Dla pozbycia się negatywnych emocji - złości oraz wszelkich smutków.

Przeciwskazania to żylaki, pękające naczynka krwionośne, nadciśnienie, choroby serca oraz ciąża.

Leczenie kamieniami było popularne niemalże na całym Dalekim Wschodzie. Szamani układali kamienie blisko ciała pacjenta w celu ułatwienia procesu uzdrawiania oraz wykorzystywali je przy ceremoniach oczyszczania. Kobiety często kładły ciepłe kamienie na brzuchu aby zmniejszyć bóle menstruacyjne. W rzymskich łaźniach chłodzono rozgrzane ciało na marmurowych stołach. Na Zachodzie metoda ta jest znana od niedawna. W 1993 Mary Nelson nadała jej nową formę oraz nazwę "La Stone" i zaczęła z ogromnym powodzeniem stosować w swoim klubie zdrowia w Arizonie. Terapia ta opiera się na filozofii mówiącej o jedności ciała, psychiki oraz ducha.


Magda Klementyna Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
Jeśli nie jestem dostępna a jest potrzeba rozmowy, proszę napisać do mnie i umówimy się z przyjemnością na konkretną godzinę:)
Zadzwoń na
708 788 457708 788 457 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 224 179 7710048 224 179 771 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji