widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2018-09-21

Przebudzenie

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Przebudzenie" przygotowanym przez naszego eksperta Ruth.Mówi się że, żyjemy obecnie w czasach gdzie wszystko jest dla człowieka na wyciągniecie dłoni, tylko czekają kolejne okazje na oswojenie i akceptację. Być może tak jest. Skoro stawiamy taką tezę... więc w jaki sposób wytłumaczyć fakt że, mądrości życiowe zawarte np. w naukach Buddy są aktualne do dnia dzisiejszego? Jak wytłumaczyć wspierającą moc Biblii lub innych świętych ksiąg?

Drogi czytelniku, człowiek nie zmienił się z biegiem tysięcy lat, zmieniła się tylko technologia i architektura życia, sposób pozyskiwania pożywienia. Istotne duchowe ścieżki rozwoju pozostają takie same lub są bardzo podobne do tych z przed tysiącleci. Rozwój duchowy wiąże się z kilkoma zasadniczymi prawidłowościami oraz konkretnymi nakazami, których każdy adept musi przestrzegać aby znaleźć się na duchowych wyżynach własnego umysłu, aby posiąść właśnie nad swoim własnym ciałem, jego fizjologią i energetyką.

Dziś zajmiemy się momentem przejścia w stan wyższej świadomości, jest to próg, który tylko przekraczają nieliczni. Próg ten nazywamy Przebudzeniem. Często mówi się i pisze o przebudzeniu jak o wypiciu herbaty lub jak o innej zwykłej czynności - nic bardziej mylnego. Przebudzenie jest wejściem w wyższe sfery wibracyjne wszechświata, w świadomą naturę własnej egzystencji. Jest to także zmiana wzorców, często środowiska w którym poruszamy się na co dzień oraz całkowita akceptacja życia ze wszystkimi jego przejawami, zarówno dobrymi jak i złymi. Przebudzenie nie dzieje się pod wpływem religijnych rytuałów. Nie jest także uzyskiwaniem przychylności jakiejś potężnej istoty duchowej, która podzieli się z nami swoją mocą. Nie jest także sytuacją która pojawia się z dnia na dzień. Wielu duchowych nauczycieli przekonuje nas o potrzebie pracy nad sobą i jest to prawda. Osiąganie stanu przebudzenia czasami zajmuje niektórym istotom bardzo dużo czasu, nie mówię tu o kilku tygodniach, mówię o kilu lub nawet kilkunastu życiach.

Oczywiście są osoby, którym przebudzenie przychodzi bardzo łatwo, zapewne w obecnym życiu przyszedł ich czas. Przebudzenie możemy także wypracować odpowiednią dyscypliną ciała i umysłu, np. uprawiać jogę i medytację.
Przebudzenie siły Kundalini, to odrębna kwestia, która poruszę w innym artykule.

Pisałam wyżej że, trzeba przestrzegać pewnych zasad. Tak, jest jedna naczelna zasada, której nie można złamać - Bądź dobry. . Najlepszą drogą do urzeczywistnienia przebudzenia jest życie. Wszystko co zrobisz, ma na ciebie wpływ. Zbieraj doświadczenia, ucz się na nich, doskonal siebie. Stawaj się oszlifowanym człowieczym brylantem, użytecznym dla innych, uprzejmym i miłym. Stawaj się najlepszym jakim potrafisz. Wypełniaj swoje życie działaniami zgodnymi z twoim wnętrzem, popełniaj czyny według własnych kryteriów i bądź ze sobą szczery. Twój Wewnętrzny Mistrz razem z tobą będzie oglądał coraz piękniejszy świat. Ty sam dostrzeżesz wokół siebie uniwersalność istnienia.

Pierwszym etapem przebudzenia jest osiągnięcie duchowej świadomości. Nie polega ona na tym aby gromadzić wiedzę i doświadczenia lecz nad tym aby podnosić ich jakość ( działanie poprzez dobro i akceptację). Jeśli nie podnosimy jakości doświadczeń nie mamy rozwoju, działa tylko prawo ewolucji. Wiemy że, niektóre gatunki w trakcie ewolucji zdegenerowały się nie podejmując wyzwania jakim jest rozszerzanie świadomości. Mamy więc wybór: rozwijać się lub degenerować. Wyboru dokonujemy indywidualnie przy udziale woli. Każda myśl, emocja i uczucie ma wibrację. Pozbywając się ograniczeń w postaci niskowibracyjnych emocji, które mogą być usunięte w dwojaki sposób; skutkiem reinkarnacji lub w wyniku praktyk medytacyjnych. Nasza duchowa świadomość wolna od zawężeń i zanieczyszczeń staje się czysta. Może bez przeszkód informować nasze myślenie o perspektywach naszego życia. W stanie rozszerzonej świadomości obecne są uczucia wyższe takie jak miłość, radość i błogie odczuwanie szczęścia.

Przyjęcie prawd duchowych i właściwe ich rozpoznanie to drugi etap przebudzenia. W naszym ciele krąży wysoka wibracja świadomości, która powoduje głębsze myślenie oraz otwiera wyższe energetyczne obwody pozwalając nam na wyższe zrozumienie. Wprowadzamy na tym etapie bardzo ważne zmiany w życiu, następuje w nim przebudowanie wartości.

Trzeci etap przebudzenia jest urzeczywistnieniem, czyli wprowadzeniem tego w czyn.

Jakie są praktyczne korzyści przebudzenia? Wymienię tylko kilka z nich:
1. Świadomie zauważasz co jest obecne tu i teraz, widzisz z większą ilością szczegółów i barw.
2. Wiesz że, stanowisz jedność ze wszystkim i jednocześnie wszystko jest w tobie. Głębsze zrozumienie.
3. Zmienia się twój język; mówisz spokojnie, słyszysz siebie, starannie dobierasz słowa. Rozróżniasz więcej tonów.
4. Z nikim i z niczym się nie zmagasz, niczego nie robisz na siłę.
5. Posługując się współczuciem odkryłeś że, na świecie jesteś po to aby pomagać wzrastać i rozwijać się innym.
6. Jesteś świadomy swoich działań, bierzesz za nie odpowiedzialność.
7. Przeszłość ani przyszłość nie mają nad tobą kontroli.
8. Akceptujesz kolejne wydarzenia w swoim życiu.
9. Dbasz o swoje ciało, gdyż jest twoja świątynią.
10. Zmiana stylu życia i sposobu rozwiązywania problemów.
11. Zmiany na poziomie komórkowym i energetycznym.Przebudzenie jest pierwszym istotnym wydarzeniem na naszej Duchowej Ścieżce. Przekraczamy pewną granicę za którą czeka na nas inna jakość egzystencji, pełna intrygujących i wzbogacających doświadczeń.

Dla was Drodzy Czytelnicy Błogosławieństwo Miłości, Światła i Pokoju.
Ruth


Ruth Zapytaj eksperta INFO
Dzień dobry. Ruth 708 688 941 . Zapraszam :)
NIEDOSTĘPNY
Zadzwoń na
708 688 941708 688 941 4.26 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 224 179 7510048 224 179 751 3.69 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji