widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2018-05-29

Oddziaływanie Kamieni Szlachetnych - CHALCEDON

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Oddziaływanie Kamieni Szlachetnych - CHALCEDON" przygotowanym przez naszego eksperta Laura Estera.CHALCEDON

GRUPA: rodzina kwarców
CIĘŻAR WŁAŚCIWY: 2,6.
KOLOR: biały, białoszary, szaroniebieski do jasnobłękitnego.

POSTAĆ I WYGLĄD: chalcedon występuje zwykle jako bryła lub wypełnienie próżni w szczelinach skalnych i często otoczony jest skorupą. Składa się z delikatnych włókien kwarcu, które zawsze są nieco porowate.

Biały kamień jest przeświecający, szara i jasnobłękitna odmiana jest nieprzeżroczysta, przecinają ją falami jaśniejsze paski. Nierzadko chalcedon bywa sztucznie barwiony.

WYSTĘPOWANIE: Brazylia, Urugwaj, Indie, Madagaskar, południowo - zachodnia Afryka, Syberia, USA.

Łagodne promieniowanie chalcedonu uspokaja i równoważy usposobienie, sprawia, że stajemy się mniej drażliwi i podatni na obrazę. Pomaga zwłaszcza w okresach ogromnego napięcia, a generalnie wskazany jest dla ludzi, którzy szybko się denerwują się lub wręcz wpadają w furię. Użycza im opanowania i umiejętności zgodnego życia. Przez swój uspokajający wpływ otwiera drogę do wewnętrznej inspiracji i sprawia ponadto, że tak odebrane informacje potrafimy wyrazić spokojnie, choć w pełni ekspresyjnie.

Z dawien dawna chalcedon uważany był za kamień mówców. Kto pochucha na niego lub dotknie go językiem - czytamy - obdarzony zostanie talentem oratorskim. Dziś przypominamy sobie znowu o tym szczególnym działaniu chalcedonu. Trzymany w dłoni lub noszony na szyi na krótkim łańcuszku zwiększa żywotność oraz subtelność i harmonię wypowiedzi oraz pomaga pokonać przeszkody w wysławianiu się. Do tego celu najlepiej nadaje się zwłaszcza odmiana biało - błękitna, której łagodne słojowanie przypomina ruchomą, płynącą falę.

W Tybecie biały chalcedon uważany jest za symbol czystego białego kwiatu lotosu. Wzmaga w nas siły dobroczynne i lecznicze, budzi macierzyńskie uczucia wobec wszystkich żyjących stworzeń.

Ponadto już przed tysiącami lat chalcedon noszono jako talizman chroniący przed słabościami, niezadowoleniem i depresją.

ZASTOSOWANIE LECZNICZE
Paskowany chalcedon wykazuje swą siłę leczniczą zwłaszcza w obszarze gardła i krtani. Terapeuci leczący kamieniami szlachetnymi stosują go w przypadku problemów ze strunami głosowymi i chrypki, jak również na krótkim łańcuszku, może przekazywać swe wibracje bezpośrednio w ten rejon.

Z kolei uspokajający i odprężający wpływ chalcedonu pomaga wyciszyć nerwowość.

W Średniowieczu stosowano chalcedon do tamowania krwotoków i leczenia ropnych ran, kładąc kamień bezpośrednio na miejsce urazu. Chalcedon stosowano także w celu ogólnego wzmocnienia organizmu, jako ochronę przed niepożądaną hipnozą, dla rozproszenia melancholii oraz łagodzenia gorączki.

Biały, przeświecający wariant tego kamienia stosowano już w dawnych czasach do pobudzania laktacji u matek karmiących. W tym celu chalcedon powinien być noszony jako wisiorek na długim łańcuszku między piersiami.

PRZYPORZĄDKOWANIE ASTROLOGICZNE
RAK ( biały chalcedon ), BLIŹNIĘTA ( błękitno- biały ), STRZELEC.


Wróżbitka Laura Estera Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
WITAM PAŃSTWA SERDECZNIE I ZAPRASZAM NA PROGNOZOWANIE PRZYSZŁOŚCI KARTAMI TAROT, ANIELSKA KABAŁA, RUNY, KARTY ANIELSKIE !!!... TERAZ JESTEM DOSTĘPNA !!!...
Zadzwoń na
708 788 228708 788 228 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 224 179 7980048 224 179 798 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Anielska pomoc _ Cudowne wsparcie

Teraz jest wyjątkowy czas, kiedy Twoje szczere modlitwy zostaną wysłuchane. Pan Bóg i Aniołowie czuwają nad Tobą . Zawsze. Teraz to odczujesz. Może poprze cud uzdrowienia, może przez cudowną przemianę, Boską interwencję. Zaufaj. W każdych okolicznościach. Miej też wiarę w Twoje myśli. Teraz mogą być natchnione, tak mówią do Ciebie Aniołowie. Jeżeli czujesz, uwierz i zaakceptuj. Tak teraz pojmiesz to co było, to co jest i to co będzie. Tamita _ Tajemnica i Wiedza Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji