widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2020-10-06

Triquetra

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Triquetra" przygotowanym przez naszego eksperta Wróżbitka Beata Nieścieronek.

Przybliżę Wam dzisiaj bliżej ten amulet - talizman, którego najstarsze wizerunki pochodzą już z czasów starożytnych. Może być także znany jako Trinity Knot, Potrójny Węzeł, Węzeł Celtycki, Ring Triquetra - lecz ten ostatni jest wpisany w ochronny okrąg.

Głównie jest tłumaczony jako reprezentacja trzech ważnych aspektów, w zależności od tego kto się nim posługuje, głównie religijnych, np w religii chrześcijańskiej odnosi się do ŚW. Trójcy, ale nie tylko, może reprezentować np trzy cnoty - wiara, nadzieja, miłość. Może być także przedstawieniem ciała, ducha i umysłu; matki, ojca, dziecka, zliczać podobnych wariantów można bez liku.

Najbardziej jednak jest rozpowszechniony wśród Wiccan i reprezentujący dla nich zasadę trójpowrotu, czyli stanowi silny amulet ochronny przed wszelkim złem, odbijający złorzeczenia, klątwy, czarną magię i wszelkie złe energie od osoby go noszącej. Jest także przez nich używany jako symbol Potrójnej Bogini. Węzeł ten łączy nierozerwalnie wszelkie triady i sprowadza do jedności w trzech aspektach, jak np życie kobiety do trzech głównych okresów w jej życiu - panny, matki i staruszki.

Zdarza się także ten symbol w wersji odwróconej, czyli z dwoma wierzchołkami w górę, ale nie będę się nad nim rozwodzić, jak nad żadnym innym podobnym symbolem, jak odwrócony krzyż i czarny pentagram z wiadomych względów ...

Normalnie jednak przedstawiona triquetra wygląda tak jak na tym zdjęciu i muszę stwierdzić, że musiała mnie ochronić przed jakimś niebezpieczeństwem, ponieważ jak widać wypadła jedna z cyrkonii, co oznacza, że pewnie jakiś atak energetyczny na mnie został zatrzymany przez nią ;). Czyli spełniła ona swoją rolę u mnie zgodnie z jej przeznaczeniem :).

Ciąg dalszy artykułów na temat amuletów i talizmanów będzie wkrótce kontynuowany :).

Wróżbitka Beata Nieścieronek


nowy numer! Zadzwoń na
708 888 912708 888 912 7.69 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 222 703 6190048 222 703 619 6.49 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji