widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2020-10-30

Amulet Tetragrammaton

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Amulet Tetragrammaton" przygotowanym przez naszego eksperta Wróżbitka Beata Nieścieronek.

To najpotężniejszy amulet i symbol ochronny, zawierający w sobie wiele różnych równie potężnych mu symboli - stąd też bierze się jego przeogromna siła. Szczególnie polecany dla tych którzy cierpią z powodu zawiści, zazdrości i negatywnych energii, które często sprawiają, że jesteśmy łatwym celem.

Tetragrammaton składa się z wielu różnych symboli, z których każdy ma swoje własne znaczenie, są to: Pentagram, Alfa i Omega, Oczy i Siedem Planet. Zobaczmy każdy z nich.

Na miejscu pierwszym jest Tetragram :

YHWH to wielkie imię Boga. Jest to święte i błogosławione imię, więc nie można go wymówić . Został utworzony z czterech hebrajskich liter: Jod, Hé, Vau i Hé (YHVH). Jest to zgodne z podstawą czasownika "być", którego Bóg nazwał Swoje imię jako "Jestem".

Z powodu braku jego użycia zaginęła poprawna wymowa imienia Boga. Starożytni Hebrajczycy, którym po raz pierwszy objawiono imię Boże, nie mówili go z powodu podziwu i szacunku dla Boga.

Jakie jest znaczenie tetragramu?

TETRA = oznacza cztery w języku greckim.
GRAMMA = oznacza grafikę lub literę w języku greckim.
TON = Po dodaniu na końcu dowolnego słowa ta grecka cząstka oznacza połączenie dwóch, trzech, czterech, pięciu lub więcej jednostek lub liter w jednej nazwie lub jednostce.

Dlatego TETRAGRAMMATON to inny sposób wymawiania czterech liter kabalistycznych (Jod, Hé, Vau i Hé) bez ich wymawiania. Działa jak magiczne greckie słowo lub "mantra" o ogromnej duchowej mocy, która syntetyzuje w jednej jednostce to, co w kabale jest używane do nazwania Boga.

Następnie w centralnym miejscu znajduje się symbol pentagramu :

Pentagram działa jako równoważnik sił i energii. Wyraża panowanie ducha nad elementami Natury. Za pomocą tego magicznego symbolu możemy dowodzić i podbijać żywiołowe stworzenia zamieszkujące regiony ognia, powietrza, wody i ziemi

To idea doskonałej, płonącej gwiazdy, symbolu surowca, niewyczerpanego źródła życia . Jako światło lub blask jest symbolicznie powiązany z duchem i siłą wszechświata. Symbolizuje także ludzki mikrokosmos jako transformację pitagorejskiego pentagramu.

Każdy z punktów pentagramu reprezentuje jeden z czterech tradycyjnych elementów :

Woda,
Powietrze,
Ogień,
Ziemia,

Akasha jest najwyższym punktem i reprezentuje Ducha.

Odnajdujemy w nim też dwie litery greckiego alfabetu :

Alfa i Omega to dwie greckie litery, pierwsza i ostatnia. Alfa jest odpowiednikiem litery "a" i została oznaczona jako kamień filozoficzny, symbolizuje doskonałość i wieczność Boskości zawartą w wyrażeniu: alfa i omega, początek i koniec wszystkiego.

Widzimy też zawarty w amulecie wizerunek oka :

Oczy w górnym promieniu pentagramu są wszechwidzącym okiem ducha . Niewidzialna czujność, która jest zawsze obecna we wszystkim. Symbolizuje uwagę i troskę, jaką musimy mieć, aby coś osiągnąć. Jest to medytacja, aktywność lub dyscyplina, dzięki której człowiek podejmuje się opanowania myśli, aby zniszczyć negatywne elementy umysłu.

W niektórych wersjach Tetragramu odnajdujemy także symbole planet :

W górnym wierzchołku jest Znak Jowisza;
Po bokach powtarza się znak Marsa;
W centrum znajdujemy znaki Wenus i Merkurego;
Również blisko centrum znajduje się Słońce i Księżyc;
Na dole pojawia się znak Saturna.

Znaczenie każdej z tych siedmiu planet świata starożytnego pochodzi z porównania porządku niebiańskiego z porządkiem ziemskim i ludzkim, biorąc pod uwagę, że każda z tych gwiazd ma decydujący wpływ na każdy aspekt cech istoty ludzkiej.

Każdej planecie przypisana jest kosmiczna funkcja polegająca na znalezieniu związku między wszechświatem a istotą ludzką. Siedem planet jest powiązanych z różnymi metalami alchemicznymi odpowiadającymi temu, co nazwano septenarnymi. Siedem metali to: srebro, rtęć, miedź, złoto, żelazo, cyna i ołów.

Liczba siedem zawsze była uważana za magiczną przez zintegrowanie trójskładnika ze sobą, trójką, niebem; do czwartorzędu, cztery, ziemia; co graficznie przenosi nas do trójkąta bardziej do kwadratu i przedstawia całość poruszającego się wszechświata.

Wróżbitka Beata Nieścieronek


Wróżbitka Beata Nieścieronek Zapytaj eksperta INFO
Ze względu na dużą odległość i skomplikowane przekierowania trzymaj słuchawkę do końca sygnałów aby się ze mną połączyć. Wróżbitka Beata Nieścieronek - dawna Tarocistka Beatrix
Zadzwoń na
708 888 912708 888 912 7.69 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 222 703 6190048 222 703 619 6.49 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji