widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2021-02-10

Dzień Świętego Tryfona

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Dzień Świętego Tryfona" przygotowanym przez naszego eksperta Tarocista Leszek.Dzień Świętego Tryfona obchodzony jest 14 lutego na Pólwyspie Bałkańskim. Według kalendarza gregoriańskiego tego dnia upamiętnia się śmierć chrześcijańskiego męczennika i patrona winiarzy, ogrodników, restauratorów oraz łowczych ptactwa. Jako swojego patrona czczą go głównie plantatorzy winogron i ogrodnicy gdyż według wierzeń Tryfon chroni ogrody i winnice przed szkodami i nieszczęściami.
Dzień św. Tryfona nazywany jest Zarezan bo jest obchodzony na początku sezonu winiarskiego.

Stanowi moment rozpoczęcia prac przygotowawczych, poprzez symboliczne przycinanie winorośli. Oprócz podcinania winorośli, obyczaj nakazuje polać nacięte gałązki najlepszym winem co ma dodać im mocy, zbudzić z zimowego snu i dać na wiosnę lepszy plon. Odcięte gałązki zwija się w wianki i nakłada na czapki. W domu, kładzie się je w specjalnie wybranym miejscu. Resztę dnia spędza się na wizytach i biesiadach z rodziną i przyjaciółmi, częstując się jadłem i winem.

W Kościele Prawosławnym ustanowiona jest tego dnia specjalna modlitwa, którą odmawia się na polach i w ogrodach, by uchronić je od szkodliwych owadów i gryzoni. W tym celu na miejsce obrządku Pop zabiera ze sobą olej z lampy św. Tryfona oraz wodę święconą i poprzez akt pokropienia, błogosławi pola, ogrody i winnice.


Zadzwoń na
708 788 568708 788 568 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0440048 227 184 044 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji