widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2019-12-20

Sabat Yule

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Sabat Yule" przygotowanym przez naszego eksperta Tarocista Leszek.21 grudnia obchodzimy Święto światła czyli Sabat Yule, radosne święto przypominające o reinkarnacji i wiecznym cyklu odradzania. Jest to najdłuższa noc w roku, dziś triumfuje ciemność, ale robi ukłon i miejsce dla jasności, mrok ostatecznie przegrywa ze światłem i dni stają się coraz dłuższe i wypełnione blaskiem. Jest to jedyny taki dzień w roku kiedy pora świetlista jest najkrótsza, a noc najmroczniejsza. Przesilenie zimowe, czyli święto światła które jest świętem odradzania się, nadziei i płodności, zaczyna kiełkować nowy cykl natury. W tę noc Bogini - Ziemia ponownie staje się Wielką Matką i rodzi syna - Pana Światła - Boga Słońca, który z dnia na dzień staje się silniejszy, ocieplając Ziemię swoim blaskiem, energią i radością życia. Od bardzo dawna ludzie czcili powrót Boskiego Dziecka, które przynosiło życie, ciepło i światło. Dzień się odradza, światło wygrywa z ciemnością, przeganiając złe duchy, Koło Roku obraca się przekraczając śmierć i przynosząc nowe życie. Rodzi się w ludziach nowa iskra nadziei czyli Światło Świata, Święty Ogień. W tą noc palimy święty ogień, który symbolizuje odradzające się Słońce. Odganiamy mroki przeszłości, radujemy się powrotem do życia. Jest to czas ucztowania i błogosławieństwa życia, celebrowania światła, które jest połączeniem życia i natury. Słońce powróciło, aby ogrzać Ziemię. Celebrujemy tę noc wspólną zabawa z bliskimi nam osobami, radując się z odrodzenia Duszy, obdarowujemy się nawzajem prezentami i wyznaczamy cele do zrealizowania w Nowym Roku, planujemy swoją przyszłość, wyciągamy wnioski z przeszłości starając się zrozumieć co się wydarzyło. W dawnych czasach składano prezenty bogom zimy, aby prosić ich o uchronienie przed mrozami i głodem. Wzajemnie obdarowywano siebie amuletami oraz talizmanami na szczęście.

W tą noc możemy wykonać rytuał spełniający nasze marzenie. Do tego celu używamy trzech świec w kolorze białym, czerwonym i zielonym. Na kartce zapisujemy nasze życzenie i zapalamy po kolei trzy świece, wizualizując jak nasze marzenie się spełnia. Kartkę z życzeniem zwijamy w kształt koperty, a woskiem z trzech świec ją pieczętujemy i chowamy w naszym sekretnym miejscu aż na cały rok. Dopiero po roku spalamy kartę z życzeniem w kolejny Sabat Yule.

W ten magiczny wieczór na naszym stole udekorowanym kamieniami rubinu, kociego oka oraz gałązkami jemioły i sosnowymi szyszkami nie powinno zabraknąć tradycyjnych potrawy dla Sabatu Yule - pieczonego indyka, orzechów, ciasta o owocami, zawijańców z kminkiem oraz napoju z grzanego piwa z ubitym jajkiem oraz grzanego korzennego wina Nasz dom okadźmy zapachem rozmarynu, wawrzynu lub sosny.

Sabatowi Yule patronują Bóstwa: Lucina (rzymska bogini księżycowego misterium), Frey (skandynawski bóg płodności, bóstwo utożsamiane z pokojem i dobrobytem), Attis (frygijski bóg urodzaju), Dionizos (grecki bóg wina), Woden (naczelny bóg Teutonów) oraz wesoły stary Kriss Kringle (pogański bóg święta Yule, utożsamiany z duchem okresu świąt Bożego Narodzenia).


Tarocista Leszek Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
Bardzo proszę o zamawianie usługi czat, wtedy ją uaktywnię i będzie możliwe połączenie oraz rozmowa :) Zapraszam serdecznie
WOLNY SMS/EMAIL
Zadzwoń na
708 788 568708 788 568 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0440048 227 184 044 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji