widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2017-10-18

Joga na co dzień

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Joga na co dzień" przygotowanym przez naszego eksperta Jasnowidz Urszula.


Dobrze wiesz, że Twoje ciało, to najwierniejszy przyjaciel, choć często traktowany po macoszemu. Dlaczego o tym pisze, ponieważ każdy z nas ma pewne nieświadome a niezdrowe nawyki. Głównym grzechem jest garbienie się. Kiedyś rodzice jak również szkoła zwracała na to zjawisko baczniejszą uwagę. Zapewne niejeden z nas słyszał "Nie garb się, wyprostuj".

KRĘGOSŁUP to podstawa u istot dwunożnych, do których należymy. Zbudowany jest z 26 kości. Ma od 33-34 kręgów. Dzieli się na pięć odcinków.Szyjny-7 kręgów, piersiowy 12 kręgów , lędźwiowy 5 kręgów ,krzyżowy-5 kręgów, ogonowy(guziczny)-5 kręgów.

Gdy zaczyna nas boleć nie zastanawiamy się, co się z nim dzieje. Dopiero gdy dostajemy skierowania od lekarza na tomografię lub rezonans magnetyczny i wynik okazuje SIĘ NIEŁASKAWY DLA NASZEGO PRZYJACIELA, wpadamy w rozpacz. Często diagnozą lekarza jest operacja.

Jak wiemy lepiej zapobiegać niż dać się zoperować. Dlatego proponuję Państwu przygodę z wizualizacją oraz zastosowaniem jogi na co dzień.

Wizualizację wraz z oddychaniem przeponowym stosujemy, kiedy jesteśmy zrelaksowani i mamy trochę wolnego czasu. Pod lupę bierzemy cały kręgosłup nie tylko jej fragment. Ponieważ nasza wyobraźnia ma szerokie horyzonty myślowe, spróbujmy stworzyć kulę energetyczna ,lub promień lasera, który doenergetyzuje chore miejsce.

Jogę stosujemy w różnych układach;

1.Balansowanie w Tadasanie(w pozycji góry) Odchylamy się z prostym kręgosłupem od pionu do przodu. Żeby utrzymać równowagę dociskasz nasady palców i same palce. Następnie odchylamy się do tyłu, ciężar ciała przechodzi na pięty.Efekt- stabilizacja i wzmocnienie całej sylwetki ciała

2.Więdnięcie-powolne rozluźnienie całego ciała
. Dla osób z nadciśnieniem, ćwiczenie nie jest wskazane, dlatego zalecane jest zmierzenie ciśnienia krwi. Stoimy ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder(duże paluchy są bliżej siebie niż pięty). Ćwiczenie rozpoczynamy głębokim wdechem i wydechem. Rozluźniamy mięśnie szyi głowy, która opada, następnie rozluźniasz barki, klatę piersiową. Bezwładne ramiona przechylają się lekko do przodu. Powoli krąg po kręgu rozluźniasz kręgosłup, aż brzuch położy się na udach. Pozwól ciału unosić i opadać tak, jak dyktuje to oddech. Gdy poczujesz zmęczenie powoli zaczynasz się prostować od kości krzyżowej w górę. Uruchamiasz mięśnie tak, aby kręgosłup podnosił się krąg po kręgu, potem dźwigasz głowę, a w końcu prostujesz nogi.

Podobne ćwiczenie możemy wykonywać na krześle.

Efekt- więdnięcie likwiduje przykurcze mięśni, pozwala ustawić się kręgom w naturalny sposób. Odciąża lędźwiowy odcinek kręgosłupa.

Opracowała Jasnowidz Urszula


Jasnowidz Urszula Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
Witajcie na magicznej stronie. W dobie zdrowotnego kryzysu życzę Wam -duchowego wsparcia Istot, w które wierzycie Niech dają Wam - światło i ciepło Słońca -rozświetlają ciemność nocy -wspomagają Waszą energetykę zdrowotną . Niech los obdarzy Was przychylnością. życzy Wam tego Jasnowidz Urszula
Zadzwoń na
708 788 257708 788 257 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0270048 227 184 027 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji