widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

2018-02-09

Akupresura dłoni, czyli Joga małych palców.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Akupresura dłoni, czyli Joga małych palców." przygotowanym przez naszego eksperta Jasnowidz Urszula.Podstawą prawie wszystkich problemów zdrowotnych są problemy duchowo-psychiczne.

Tak więc radzę wszystkim praktykować "Gyan Mudra" pojedynczo lub z innymi mudrami, co zwiększy skutek leczenia.

Ponieważ niewiele osób jest w stanie przy dzisiejszym tempie życia realizować kompletny program Yogi, a wielu chciałoby pomóc swojemu zdrowiu psycho-fizycznemu, dlatego tym wszystkim proponuję ćwiczenia rąk.

Ułożenie palców w odpowiedniej pozycji (lekko je dociskając przez odpowiednią ilość czasu, uruchomiają w organizmie siły, które powodują równowagę organiczno-psychiczną i leczą.

1. APAN VAYU MUDRA/ RATUJĄCA ŻYCIE-PIERWSZA POMOC PRZY ATAKU SERCA/
POZYCJA:

Palec wskazujący składamy tak, aby czubkiem dotknął podstawy kciuka. Równocześnie składamy opuszkami; palec środkowy, serdeczny i kciuk.
Mały palec pozostaje w wyprostowanej pozycji. Ćwiczenie powinno się wykonywać dwoma rękoma

Ten układ palców funkcjonuje jako pierwsza pomoc przy objawach ataku serca. i jest porównywalna ze skutkiem zażycia nitrogliceryny.

2. VARUNA MUDRA /zwana Bogiem Wód/
POZYCJA:

Składamy mały palec prawej reki tak, aby dotykał podstawy kciuka, którym dociskamy lekko mały palec. Lewa ręka obejmuje prawa od spodu, przy czym kciuk lewej reki kładziemy na kciuku prawej.

Ćwiczenia tej mudry powinny być wykonywane przez ludzi, którzy w żołądku lub w płucach mają za dużo wydzieliny ,śluzu lub wody.

Mudra ta również niweluje dolegliwości wątroby.

3. APAN MUDRA /MUDRA ENERGII/
POZYCJA:

Opuszki palców środkowego, serdecznego i kciuka składamy razem, pozostałe palce są swobodnie wyprostowane.

Ćwiczenia tej Mudry pomagają uzyskać energię w organizmie i przeciwdziałają bólowi. Powoduje także wydalanie z organizmu trucizn i zanieczyszczeń, prowadząc do jego oczyszczania.

4. VAYU MUDRA /MUDRA WIATRU/
POZYCJA:

Palec wskazujący składamy tak, aby opuszek dotknął podstawy kciuka. Kciukiem przyciskamy ów palec lekko, pozostałe palce są wyprostowane.

Ta pozycja pomaga w schorzeniach typu ischias, reumatyzm, także drżączkę rąk, szyi oraz głowy.

5. LINGA MUDRA /MUDRA PODNOSZĄCA
POZYCJA:

Wewnętrzne powierzchnie dłoni składamy razem, a palce splatamy. Jeden z kciuków wystaje i jest okrążony przez "obręcz" stworzoną przez połączenie palca wskazującego z kciukiem drugiej ręki.

Ta pozycja palców mobilizuje siły obronne organizmu przeciwko przeziębieniu, kaszlowi i zapaleniu płuc. Uwalnia zbędny śluz, który gromadzi się w zatokach, płucach.

Ćwiczenie to jest również pożyteczne dla ludzi, którzy cierpią na zakłócenia czynności dróg oddechowych(POPCH).

Mudra ta ,często stosowana wraz ze spożywaniem dużej ilości owoców, także piciu co najmniej 8 szklanek wody dziennie , może spowodować zmniejszenie nadwagi.


Jasnowidz Urszula Zapytaj eksperta Zamów rozmowę
INFO
Złota myśl na dzisiaj; \"Jeżeli chcesz czegoś od innych, najlepiej sformułuj to w pozytywny sposób. Zamiast mówić musisz mi być wierny,powiedz raczej,jak upiększyć nasz związek, aby nie doszło do zdrady\" Tego Wam życzy Jasnowidz Urszula
Zadzwoń na 708 788 257708 788 257 4.92 zł/min brutto
?
Z zagranicy 0048 227 184 0270048 227 184 027 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Karta dnia 12.10 - Wysoka Wygrana

Karta dnia 12.10.2017 Kochani zapowiada się dziś pozytywny i optymistyczny dzień. Karta Wysokiej wygranej jest kartą obfitości i dostatku - ale nie tylko w sensie materialnym. Jest też kartą farta, szczęśliwych okazji czy zbiegów okoliczności. Dziś sytuacja może obrócić się na Waszą korzyść, warto więc zaryzykować w jakiejś sprawie. Uczucia intensywne i silne aczkolwiek zmienne i niestałe ;) Wolne osoby mogą mieć dziś duże powodzenie u płci przeciwnej i okazje do zawarcia nowych znajomości. W stałych związkach bardzo dobrze, spełnione i satysfakcjonujące uczucie. Dziś jest także idealny dzień na zajęcie się finansami i pieniędzmi, jednak jako ostrzeżenie - nie marnotrawcie pieniędzy! Możecie mieć także dziś czegoś dużo np. telefonów, kontaktów z innymi, może dużo spraw na głowie? Nie martwcie się ze wszystkim sobie poradzicie :) Będzie to dzień pozytywny i energiczny choć może oscylować wokół pieniędzy, które mogą dziś do Was z łatwością przychodzić ;) Rada - dobry dzień na gry losowe, poznawanie nowych ludzi, zabawę i podejmowanie większego niż zazwyczaj ryzyka np. w miłości lub w finansach ;) Powodzenia! Życzę udanego i pozytywnego dnia! Autor: Beata Fortuna

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się