widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2018-10-25

Oddziaływanie Kamieni Szlachetnych - Granat

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Oddziaływanie Kamieni Szlachetnych - Granat" przygotowanym przez naszego eksperta Laura Estera.GRANAT
INNE OKREŚLENIA (LUB ODMIANY): almandyn, pirop, kaprubin, spessartyn, grossular, andradyt, melanit i uwarowit, które różnią się między sobą przede wszystkim składem chemicznym, a w konsekwencji zabarwieniem.
TWARDOŚĆ W SKALI MOHSA: 7-7,5.

CIĘŻAR WŁAŚCIWY: 4,5.

KOLOR: poniższe opisy odnoszą się do czerwonego piropu ( krwistoczerwonego do czarno-czerwonego) oraz almandynu ( silnie czerwonego do czerwonofioletowego ). Pozostałe odmiany granatu są bezbarwne, żółte, jasnozielone, szmaragdowozielone, niebieskie, różowe, pomarańczowoczerwone, jasnobrązowe lub ciemnobrązowe.

POSTAĆ I WYGLĄD: granat występuje najczęściej w postaci wielościennych, kubicznych kształtów. Wygląd ma szklisty, przeświecający do nieprzezroczystego. Pojedyncze kryształy mogą ważyć nawet kilkaset kilogramów. Takie potężne kryształy znajduje się przede wszystkim w Norwegii.

WYSTĘPOWANIE: Sri Lanka, Indie, Brazylia, Szwecja, Norwegia, Alaska, Afganistan, USA ( Arizona ), Afryka południowa.

Głęboko czerwony ogień granatu daje siłę napędową, moc woli, wiarę w siebie i w sukces. Kamień ten budzi radość działania, a zarazem użycza nam wytrwałości w realizacji zamiarów aż do końca.

W Indiach jego głęboki blask przyrównywano do ognia kundalini, który (jako praogień życia) tkwi w czakrze korzenia i stanowi źródło witalnej siły istnienia.

Granat pobudza zatem energię seksualną i przekształca ją w transformującą, konstruktywną siłę. Jeśli jesteśmy gotowi, by cielesną namiętność podnieść do rangi miłości serca, to pomoże nam w tym granat. Do tego celu nadaje się przede wszystkim czerwonofioletowy almandyn, gdyż jego niebieskawy poblask wskazuje, iż bije z niego transformująca siła duchowa.

Ponadto granat wspomaga rozwój wizualizacyjnej siły wyobraźni oraz otwiera oczy na rzeczy ukryte (aż do jasnowidzenia). Poza tym twierdzi się, iż osobie noszącej go pomaga odkrywać tajemne miejsca i skarby.

Granat zawsze cieszył się uznaniem jako kamień opiekuńczy: chronił przed nieszczęściem i ukrytymi niebezpieczeństwami. Dla ludzi średniowiecza był tajemniczym i otoczonym legendą Wielkim Rubinem. Rycerze zabierali go, wyruszając w bój, wierzyli bowiem, że zapewni im nietykalność. Jeśli zaś nadzieje te zawiodły, przy użyciu tego kamienia mogli leczyć rany i obrażenia. Stosowany był także przez wdowy: wierzono, że może pomóc w znalezieniu nowego męża.

ZASTOSOWANIE LECZNICZE
Ze względu na głęboką czerwień już od najdawniejszych czasów kojarzono granat z krwią. Współcześni znawcy kamieni szlachetnych potwierdzają, iż korzystnie wpływa na strukturę krwi oraz pobudza krążenie. Granat znajduje też zastosowanie w razie niedoboru energii, a także schorzeń narządów płciowych i braku popędu płciowego (z impotencją włącznie). We wszystkich tych przypadkach oszlifowany lub wypolerowany kamień należy położyć na czakrę korzenia lub nosić go w tej okolicy.

Granat używany jest także do łagodzenia schorzeń reumatycznych, w przypadku zwapnień, chorób skóry, depresji i zaburzeń psychicznych. W stanach zapalnych kładziemy kamień bezpośrednio na chore miejsca.

Granat noszony jest też często dla ochrony przed zarażeniem chorobą.

PRZYPORZĄDKOWANIE ASTROLOGICZNE
Baran, Skorpion, Lew ( także wg tradycji indiańskiej ).


Wróżbitka Laura Estera Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
WITAM PAŃSTWA SERDECZNIE I ZAPRASZAM NA PROGNOZOWANIE PRZYSZŁOŚCI KARTAMI TAROT, ANIELSKA KABAŁA, RUNY, KARTY ANIELSKIE !!!... TERAZ JESTEM DOSTĘPNA !!!...
Zadzwoń na
708 788 228708 788 228 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 224 179 7980048 224 179 798 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji