widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2018-05-14

Na prawdziwą miłość nigdy nie jest za późno

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Na prawdziwą miłość nigdy nie jest za późno" przygotowanym przez naszego eksperta Stella Estera.Powszechnie znane jest przysłowie : "Każdy wiek ma swoje prawa". Jesteśmy przyzwyczajeni odnosić to powiedzenie do wszystkich dziedzin życia, także i do miłości, uczuć. Na ogół wydaje nam się, że porywy uczuć, stan zakochania i związane z tym emocje są należne głównie ludziom bardzo młodym, dwudziesto- lub względnie trzydziestolatkowi.

Kiedyś była taka historia, że pewna kobieta po 50-tce była niesamowicie zakochana w mężczyźnie, który był co prawda dużo starszy od niej, ale był jednak wolnym, przedsiębiorczym mężczyzną, który również darzył szczerymi uczuciami tę wspomnianą kobietę. Nie byłoby może w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że rodzina, znajomi a nawet sąsiedzi tej pary mówili że to nie przystoi, żeby w tym wieku być zakochanym, żeby tak późno planować związek i wspólne bycie ze sobą.

Co się później okazało, tych dwoje ludzi aby mieć spokój i móc realizować swoje plany odnośnie związku zdecydowali się wyjechać bardzo daleko od rodziny i przyjaciół, aby nie być zmuszonymi co chwilę znosić drwiących uśmieszków i przykrych komentarzy. I gdyby nie mądra decyzja tych dwojga o wspólnym wyjeździe, to być może ich związek musiałby się w końcu zakończyć na niczym.

Na podstawie tej historii należy mieć na uwadze, że piękne uczucia przynależne są osobom w różnym wieku, a nie tylko młodym lub bardzo młodym. Nie ma się więc co dziwić, jeśli zobaczymy na ulicy szczęśliwą parę starszych ludzi albo nam ktoś powie że jest po 60-tce i właśnie się zakochał.

Z pewnością warto jeszcze dodać, że niektórzy twierdzą iż uczucia w późnym wieku to już są jakieś inne, może bardziej dojrzałe. Jednak okazuje się, że wcale tak nie jest. Przeprowadzone niedawno badania przez jedną z amerykańskich uczelni wykazały, że osoby w dojrzałym lub starszym wieku przeżywają uczucia tak samo jak ludzie młodzi. I choć wydawać by się mogło, że osób, które przeżyły większą cześć swojego życia nic już nie zaskoczy, również nie jest prawdą, ponieważ w tych samych badaniach wykazano, że ludzie starsi równie często bywają zaskoczeni nagłymi sytuacjami w życiu uczuciowym jak osoby młodsze. I również często nie wiedzą jak sobie z tym radzić, co mają zrobić lub jaką drogę dla siebie wybrać.

Dzieje się tak , ponieważ nikt zawczasu nie wie czy nowo poznana osoba jest tą właściwą na całe życie czy może to tylko przyjaźń. A po wielu rozczarowaniach niepewność jeszcze się zwiększa. Wiek nie ma tu większego znaczenia, bo co z tego że przybywa lat, jak za każdym razem nowe doświadczenie jest zupełnie inne, nowa sytuacja wymaga często wywrócenia wszystkiego i postawienia życia na nowo.

Dlatego też pamiętajmy, że po pierwsze na prawdziwą miłość nigdy nie jest za późno, a po drugie każdy na nią zasługuje, niezależnie od wieku.


NIEDOSTĘPNY
Zadzwoń na
zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji