widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2019-03-05

Oddziaływanie Kamieni Szlachetnych - JASPIS

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Oddziaływanie Kamieni Szlachetnych - JASPIS" przygotowanym przez naszego eksperta Laura Estera.INNE OKREŚLENIA: krwawy jaspis ( ciemnozielona odmiana z czerwonymi plamkami) nazywany jest też heliotropem. Rogowiec, euryt.

GRUPA: rodzina kwarców.

TWARDOŚĆ W SKALI MOHSA: 6,5-7.

CIĘŻAR WŁAŚCIWY: 2,5-2,8.

KOLOR: jaspis występuje w różnych zestawieniach barw, przeważnie w tonacji kolorów ziemi, takich jak zielony, ochra, czerwony, brunatny, brązowy i szary.

POSTAĆ I WYGLĄD: jaspis może być jednobarwny, cętkowany, w plamki lub paski. Zazwyczaj jest nieprzezroczysty i ma szklistą powierzchnię.

WYSTĘPOWANIE: Francja, Indie, Egipt, USA, Afryka.

Jaspis często określany był w dawnych przekazach jako ,,matka wszelkich kamieni,,. Przekazuje nam mądrość, elementarną siłę i cierpliwą miłość do Matki-Ziemi. Ten zwyczajny i często zupełnie niepozorny kamień nieprzerwanie wypromieniowuje witalizującą, oczyszczającą i harmonizującą energię życia. Uczy nas bezinteresowności i skromności. Daje współczucie, stałość i wytrwałość. Wzmacnia wolę czynienia dobra. Gdy zdamy się na jego przesłanie, budzi w nas pragnienie, by służyć temu co Boskie, jako instrument i przekaźnik twórczej siły. Stwarza ku temu przesłanki oczyszczając fizyczne ciało i przemieniając je, tak, że może ono odbijać wyższe wibracje energii.

Czerwona odmiana jaspisu wzmacnia i ożywia ciało. Zielony jaspis wywiera natomiast wpływ uspokajający, przynoszący ulgę. Harmonizuje ciało i duszę, wspaniale wzmacnia nasz związek z Ziemią i całą przyrodą. Najsilniejsze działanie oczyszczające i transformujące posiada jaspis krwawy, zwany też heliotropem, który witalizuje człowieka. Heliotrop wprowadza leczniczą siłę zielonego promieniowania do krwi i narządów wydalniczych, przez co zostaje wprawiony w ruch proces silnego odtruwania organizmu. Fizyczne odtrucie oczyszcza zaś nasze myśli i uczucia. Stajemy się gotowi do przyjęcia większej ilości energii i możemy reagować na subtelniejsze wibracje.

ZASTOSOWANIE LECZNICZE
Podobnie jak agat, także jaspis bezpośrednio oddziaływuje na ciało fizyczne i dlatego powinien stykać się ze skórą. Powiada się, iż rozwija zmysł powonienia, a noszony w okolicy żołądka zapobiega nudnościom (zwłaszcza podczas ciąży). Może też ułatwić poród. Ponadto jaspisu używa się w przypadku epilepsji, dny, nadkwasoty (zielony jaspis) oraz przeciw koszmarnym snom. Czerwony jaspis ogrzewa ciało. Niektórzy terapeuci donoszą też o leczniczym oddziaływaniu jaspisu na macicę i jajowody, gdy kamień ten nałożony zostanie na drugą czakrę.

Krwawy jaspis odkaża i wzmacnia krew. W razie niedoboru żelaza lub niedokrwistości zaleca się noszenie całego naszyjnika z jaspisu. Aby mógł oddziaływać na nerki i pęcherz, nosi się go lub nakłada na drugą czakrę, a dodatkowo na chore obszary. Ponadto przypisuje się temu kamieniowi działanie wspomagające w usuwaniu kamieni z pęcherza moczowego. Położony na splocie słonecznym lub tam noszony wzmacnia żołądek, jelita (również żółty jaspis), pęcherzyk żółciowy, wątrobę i śledzionę (także i tu dotknięte chorobą obszary powinny być leczone dodatkowymi kamieniami). Krwawego jaspisu używa się również w krwotokach z nosa i przeciw hemoroidom. Dla zatamowania krwawienia kamień powinno się najpierw zanurzyć w czystej wodzie, a potem nałożyć na ranę.

Wedle tradycji, krwawy jaspis chronił przed zranieniami, ukłuciami, trucizną i plagą robactwa.

PRZYPORZĄDKOWANIE ASTROLOGICZNE

BARAN, SKORPION ( oba znaki: czerwony i krwawy jaspis ), PANNA, RAK, KOZIOROŻEC.


Wróżbitka Laura Estera Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
WITAM PAŃSTWA SERDECZNIE I ZAPRASZAM NA PROGNOZOWANIE PRZYSZŁOŚCI KARTAMI TAROT, ANIELSKA KABAŁA, RUNY, KARTY ANIELSKIE !!!... TERAZ JESTEM DOSTĘPNA !!!...
Zadzwoń na
708 788 228708 788 228 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 224 179 7980048 224 179 798 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji